رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران؛

تاثیر نرخ ارز بر بازار طلا/ قیمت ها ساعتی تغییر پیدا می کنند

1400/09/03 - 11:00 - کد خبر: 54745
عکس

نصر: رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از تاثیر نرخ ارز بر بازار طلا سخن و گفت و اعلام کرد: با افزایش نوسانات، قیمت ها حتی ساعت‌به‌ساعت هم تغییر پیدا می کنند.

به گزارش نصر، ابراهیم محمدولی در گفت‌وگویی، درباره وضعیت بازار سکه و طلا، اظهار داشت: زمانی که نوسانات در بازارها ایجاد می‌شود، به دلیل مشخص نبودن قیمت واقعی، رفتار متقاضی هم کُند می‌شود. در این شرایط افراد نمی‌داند که برای خرید اقدام کنند و یا اگر صاحب این دارایی هستند، به دنبال فروش آن باشد.
وی افزود: در این مقاطع، بازار طلا همیشه کُند عمل می‌کند و ممکن است گاهی دادوستد درون سکه و طلای خام ایجاد شود. برخی از سرمایه‌گذارانی که طلای خام خریدوفروش می کنند، در این بازار فعالیت ندارند و به دلیل اینکه نمی‌خواهند سرمایه‌شان را به صورت پول نقد نگه‌داری کنند، به این بازار ورود می کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه خاطرنشان کرد: هنگامی که این اتفاقات رخ می‌دهد، متأسفانه نوسانات طلا شدت پیدا می‌کند و قیمت ها حتی ساعت‌به‌ساعت هم تغییر پیدا می کنند. امیدواریم بازار ارز، آرامش خود را به دست بیاورد تا طلا هم به ثبات برسد. اگر ثبات در بازارها حاکم شود، دادوستد در آن بازار انجام می‌گیرد، چرخ تولیدکنندگان می‌چرخد و اصناف هم می‌توانند با آرامش به کسب و کار خود ادامه بدهند.
محمدولی در پاسخ به این سوال که «با توجه به شرایط کنونی بازار طلا، به معامله گران این بازار دارید؟»، گفت: آنهایی که این کار را می کنند و سرمایه‌اش را دارند، حتماً از تفکر کافی هم برخوردار هستند. فقط به آنها توصیه می‌کنم در این موارد خیلی عجولانه تصمیم نگیریم و با آرامش حرکت کنیم. امیدوارم کمی صبر داشته باشیم تا بازار آرامش خود را پیدا کند.
وی با اشاره خطرات احتمالی خریدوفروش طلای خام، یادآور شد: افرادی که در صنعت طلا فعالیت ندارند، به طلای خام ورود پیدا نکنند، چون طلای خام اطلاعات و دانش خاص خود را می‌طلبد و هر کسی اطلاعات کافی برای خریدوفروش آن را ندارد.
انتهای پیام/

پژوهشیار