رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در صحن شورا هشدار داد:

اتفاق فاجعه باری در متروی تبریز در حال وقوع است

1400/08/23 - 15:37 - کد خبر: 54125
قطار شهری، مترو تبریز

نصر: رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در مورد مترو اتفاق فاجعه‌باری در حال وقوع است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام رسول برگی رئیس شورای اسلامی شهر تبریز افزود:  اگر این اتفاق بیافتد به نفع اصفهان و شیراز و به ضرر تبریز خواهد بود.
 
گزارش خبرنگار نصر از صحن شورا حاکی است؛  "یعقوب نامی" معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز صبح امروز در سومین دستور جلسه علنی شورای شهر در رابطه با پروژه های نیمه تمام و میزان پیشرفت پروژه های انجام شده در سطح شهر گزارش داد.
نامی ابتدا با اشاره به پارک بزرگ تبریز، گفت: در رابطه با توسعه و حفاظت پارک بزرگ تبریز قراردادی با قرارگاه خاتم  بسته شده و در مرحله طراحی است.
وی ادامه داد: پروژه اتوبان ولایت با 6 تقاطع غیرهمسطح است و دوربرگردان نصر کاملا به بهره برداری رسیده و محور دو کمال پیشرفت 100 فیزیکی دارد و تا به امروز 32 میلیارد صورت وضعیت داده اند، این پروژه از سال 94 شروع شده و هزینه بالای 400 میلیارد خواهد داشت و پیشرفت کلی هم 20 درصد است.
وی افزود: احداث روگذر ارتش، جزو پروژه‌های سه گانه بوده است و آخرین زمانبندی که داده‌اند 15 اسفند 1400 است.
نامی اضافه کرد: بودجه مصوب آسفالت در سال 1400، حدود 160 میلیارد تومان است، 145 هزار تن آسفالت ریزی به صورت اساسی و لکه‌گیری در سطح تبریز انجام خواهد شد.
وی در رابطه با آخرین وضعیت آسفالت، گفت: سازمان عمران در تهیه قیر مشکلاتی دارد، از مناطق خواسته‌ایم آسفالت موردنیاز خود را از بخش خصوصی تامین کنند تا در روند آسفالت‌ریزی مشکلی پیش نیاید.
نامی در پایان گزارش خود گفت: تسهیلات بانکی پروژه‌ها انجام گرفته و 17 میلیارد تومان وام به چهار پیمانکار پروژه‌های شهرداری پرداخت شده است، اگر پیمانکاری دریافتی نداشته به خاطر عدم تامین ضمانت‌نامه‌ها از سوی پیمانکارها بوده است.
در ادامه "شهرام دبیری" گفت: چه میزان از وامی که قرار بود برای پروژه‌ها اخذ شود، دریافت شده است؟
دبیری افزود: جدول زمانبندی برای پروژه‌ها تعریف شود تا از طولانی شدن پروژه‌ها و افزایش هزینه‌ها جلوگیری شود.
"فریدون بابائی اقدم" ضمن تقدیر از گزارش معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، اضافه کرد: نمی دانم چرا پیشرفت فیزیکی‌ پروژه ها نسبت به گزارش قبلی که در شورای دور پنجم داده بودند تغییر چندانی نکرده است؟
وی با اشاره به تصادف اخیری که اتفاق افتاده بود، گفت: در روزهای اخیر چهار خانواده تبریزی در یک حادثه وحشتناک داغدار شدند، لطفا گزارشی از شورای ترافیک بگیرید تا این خیابان ها و تقاطع ها بررسی شود.
بابائی در ادامه با اشاره به اتوبان پاسدارن، تاکید کرد: بخشی از اتوبان پاسداران در زمان آقای نجفی اصلاح شد
اما قسمت های ویژه ای در آن مسیر همچنان مانده است، شهروندان نسبت به این اتوبان گلایه مند اند.
عضو شورای شهر با اشاره به محلات 40 متر و علی بقال، گفت: تملک برخی از مسیرگشایی‌ها در حال اتمام است، انتظار می‌رود عملیات اجرایی این بازگشایی‌ها آغاز شود.
در ادامه "علیرضا نوای باغبان" در رابطه با گزارش آسفالت و عملیات اجرایی خطوط یک و دو مترو به عنوان بزرگترین پروژه شهرداری اشاره کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار