معاون نظارت سازمان صمت؛

امسال ۲۷۹پرونده تخلف توزیع سیمان در آذربایجان‌شرقی تشکیل شد

1400/08/08 - 11:44 - کد خبر: 53284
سیمان

نصر: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی از انجام یک هزار و ۳۶۶ فقره بازرسی و تشکیل ۲۷۹ پرونده تخلف در زمینه توزیع سیمان به ارزش ۱۸۸ میلیارد ریال در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش نصر، یوسف پایدار روز شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اولویت های ابلاغی کارگروه تنظیم بازار کشور برنظارت بیشتر و تداوم بازرسی های هوشمند در حوزه مصالح ساختمانی و اطلاع رسانی در مورد لزوم ثبت نام  فعالان مرتبط با کالاهای مشمول ثبت در سامانه های جامع انبارها و تجارت،  اظهار کرد: اطلاع رسانی های لازم به فروشندگان سیمان به منظور ثبت نام و ثبت اطلاعات در سامانه های جامع تجارت و انبارها و مراکز نگهداری کالا ابلاغ شده است.
وی افزود : با تمهیدات پیش بینی و اجرا شده تا پنجم آبان ماه سال جاری، یکهزار و ۵۵۳ واحد در سطح استان دارای کد نقش عمران و ساختمان در سامانه جامع تجارت هستند و میزان شفافیت تجاری در این زمینه ۷۴ درصد است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت آذربایجان شرقی ادامه داد: در جریان شدت یافتن اقدامات نظارتی بر حوزه مصالح ساختمانی یکی از واحدهای عمده فروشی به دلیل عرضه خارج از شبکه ۲۹۷ تن سیمان، مشمول تشکیل پرونده تخلفاتی به ارزش تقریبی ۹۹۵ میلیون ریال شد.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات نظارتی سازمان صمت استان در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان همچنان با جدیت تداوم خواهد داشت، گفت: با استفاده از توان و ظرفیت دستگاه های نظارتی استانی، رصد و پایش بازار استمرار داشته و با متخلفان مطابق قوانین و مقررات به شدت برخورد خواهد شد.
پایدار اضافه کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی اعم از گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، عدم درج قیمت و صادر نکردن فاکتور، گزارش ها و شکایت های خود را از طریق سامانه های مختلف سازمان و تلفن گویای ۱۲۴ ستاد خبری پیگیری کنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار