مدیرکل پست آذربایجان شرقی:

ایران با ۱۹۲ کشور جهان ارتباط پستی دارد

1400/07/17 - 23:11 - کد خبر: 52150
پست

نصر: مدیرکل پست آذربایجان شرقی گفت: ایران جزو پنج کشور نخست عضو اتحادیه پست است و در حال حاضر با ۱۹۲ کشور جهان مبادله مرسولات داریم.

به گزارش نصر، "احمد پوربزرگ" امروز در نشست خبری به مناسبت روز جهانی پست که در مکان موزه تمبر ایران در تبریز برگزار شد، اظهار کرد: پست قدیمی‌ ترین و گسترده ‌ترین مجموعه توزیع و یک مجموعه خدمت ‌رسان و امین مردم است.
وی با بیان اینکه با گسترش علم و فناوری، پست به عنوان یک رسانه خود را با این تکنولوژی گسترش داده است، گفت: گسترش پستی در جامعه یک موضوع پیشرفت کشوری است و‌ پست باعث شده تا فاصله‌ ها کم شود.
وی با بیان اینکه مردم از طریق پست و بستر آن باعث شده تا مردم اموال خود را به صورت سالم به دست همدیگر برساند، ابراز کرد: ایران جزو پنج کشور نخست عضو اتحادیه پست است و در حال حاضر با ۱۹۲ کشور جهان مبادله مرسولات داریم.
پوربزرگ افزود: هزار و۲۰۰ نقطه در سطح استان خدمات ارائه می ‌کنند که با ۱۰۷ خط مبادله پشتیبانی می ‌شوند.
وی با بیان اینکه روزانه ۴۰ هزار مرسوله پستی جابه جا می شود، خاطرنشان کرد: روزانه ۴۰ هزار مرسوله و ماهانه یک میلیون مرسوله جابجایی مرسوله در استان داشتیم که نشان دهنده این است که اداره پست استان با ۲۵ درصد مردم در ارتباط است.
مدیرکل پست استان به کسب رتبه ‌های برتر شاخص کیفیت در چند سال اخیر توسط اداره پست استان اشاره کرد و گفت: اولویت دهی به موضوعات علمی، آموزشی در اداره کل پست استان از جمله کارهای انجام گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه ردیف بودجه‌ ای برای پست نیست و این مجموعه هزینه درآمد است، تصریح کرد: با شرایط موجود اقتصاد با ۴۵ درصد رشد درآمدی داشتیم.
پوربزرگ به افزایش ۴۰ درصدی خدمات تجارت الکترونیکی در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با ۷۰۰ فروشگاه قرارداد داریم و تمام نامه ‌رسان به سیستم رهیاب مجهز هستند و هیچ نامه‌ رسانی نمی‌ تواند از محل گشت خود خارج شود.
مدیرکل پست استان به سامانه پاسخگویی به شکایات و پیشنهادات هم اشاره کرد و ابراز کرد: در طی ۲۴ ساعت به تمام این شکایات رسیدگی می ‌شود و اگر مرسوله ‌ای تخریب شود شامل بیمه همگانی یا بیمه اعلام شده از طریق ارسال کننده می ‌شود.
وی تاکید کرد: در دوران کرونا یک روز تعطیلی هم نداشتیم و شاید یک نامه ‌رسان رپزامه بیش از ۱۵۰ مرسوله را به دست صاحبانش رسانده است.

 ایجاد سامانه روستا بازار
پوربزرگ به ایجاد سامانه روستا بازار اشاره کرد و افزود:  با طرح ملی gnaf همکاری ‌های لازم انجام می‌ گیرد. سعی ما خدمت‌ رسانی صحیح با کیفیت بالاست و در حال حاضر اخذ گواهینامه ایزو را بگیریم و دستگاه‌ های سورتینگ برای جابجایی ماشینی مرسولات تهیه کنیم.
مدیرکل پست استان گفت: اولین خانه موزه تمبر ایران در خرداد ۱۴۰۰ در شهر اولین ‌ها افتتاح شد؛ در حال حاضر ۲۱۰ نامه ‌رسان در حال فعالیت هستند.
پوربزرگ با بیان اینکه دو هزار نفر در استان از طریق پست استان ارتزاق می‌شوند، گفت: ۴۶۱ نفر به صورت مستقیم کارمند پست هستند که ۸۱ نفر کارمندان را بانوان تشکیل داده است.
وی آرزوی خود برای پست را تعیین سختی کار برای نامه‌ رسان ‌ها و ارتقای فرهنگی در جامعه عنوان کرد و گفت: ۴۰ درصد نیروهای ما کرونا گرفتند و‌ یکی از روسای شهرستان ‌ها نیز به علت کرونا فوت شد اما با این حال یک روز تعطیلی در پست نداشتیم.
مدیرکل پست استان اضافه کرد: تصور کنید یک نامه‌ رسان روزی ۱۵۹ بار سوار و‌پیاده از موتور می‌ شود و در همه شرایط آب و هوایی باید در شهر تردد کند.
انتهای پیام/

پژوهشیار