خبر/

رصد بازار خودروهای داخلی

1400/07/17 - 12:01 - کد خبر: 52116
خودرو

نصر: آنطور که فعالان بازار خودروها می گویند قیمت این خودرو در بازار آزاد به ۲۴۹ میلیون تومان رسیده و به نظر می رسد این خودرو در تلاش است تا کاهش قیمت های هفته های گذشته را جبران کند.

به گزارش نصر، ارزیابی بازار خودروها در دومین هفته مهرماه نشان می دهد، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که با کاهش قیمت های ۱۲ و ۶ میلیون تومانی در دو هفته گذشته صدرنشین افت قیمت بود، به رکوردار افزایش قیمت در هفته دوم پاییز تبدیل شده است. آنطور که فعالان بازار خودروها می گویند قیمت این خودرو در بازار آزاد به ۲۴۹ میلیون تومان رسیده و به نظر می رسد این خودرو در تلاش است تا کاهش قیمت های هفته های گذشته را جبران کند. سایر خودروها نیز در این هفته رشد قیمت های ۲ تا ۵ میلیون تومانی را ثبت کردند و به این ترتیب بازار بار دیگر مثبت شد.

قیمت کوییک در بازار خودرو
در سه روز معامله هفته گذشته، خانواده کوییک هم از کورس افزایش قیمت جا نماند. کوییک R با افزایش قیمت پنج میلیون تومانی ۱۷۴ میلیون تومان قیمت خورد و کوییک معمولی هم رشد قیمت ۲ میلیونی را ثبت کرد و ۱۷۲ میلیون تومان دست به دست شد.

قیمت «شاهین» در بازار خودرو
شاهین در هفته ای که گذشت تنها خودرویی بود که ثبات قیمت را حفظ کرد. این خودرو که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران تحویل شده بود تا ماه ها در رهن شرکت سایپا قرار داشت و امکان قیمت سنجی آن وجود نداشت، اما به تازگی با فک رهن این خودرو در بازار، اکنون ۳۴۳ میلیون تومانی است و بازار این خودرو ثبات نسبی دارد و قیمت آن تغییری نمی کند.
انتهای پیام/

پژوهشیار