وزیر بهداشت؛

هیچ واکسن فایزری وارد کشور نشده و نخواهد شد

1400/07/07 - 23:23 - کد خبر: 51636
بهرام عین اللهی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه هیچ واکسن فایزری به کشور وارد نشده و نخواهد شد، ابراز امیدواری کرد تا یک هفته دیگر تزریق واکسن کرونا به ۶۰ میلیون دز برسد.  

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی روز چهارشنبه در بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان، با بیان اینکه آمار بهبود بیماران کرونایی بستری در این بیمارستان قابل قبول است گفت: واکسیناسیون علیه کرونا در این استان بدون وقفه در حال انجام است. 
وزیر بهداشت وضعیت تزریق واکسن کرونا در شهر کرمان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در مرکز واکسیناسیون کرمان بیشتر از نیروهای داوطلب، مردمی و دانشجو استفاده شده است.
عین‌اللهی با اشاره اینکه واکسیناسیون به ۵۳ میلیون دز در کشور رسیده است تصریح کرد: امیدواریم تا یک هفته آینده به ۶۰ میلیون دز برسیم. 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره اینکه مردم علاوه بر انجام واکسیناسیون باید از ماسک استفاده کنند و پروتکل های بهداشتی را همچنان رعایت کنند گفت: کشورهایی هم که به طور کامل واکسینه شده اند باز درگیر ویروس کرونا هستند.
عین اللهی با بیان اینکه با قرنطینه هوشمند بسیاری از محدودیت ها برداشته می شود افزود: در مکان هایی از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار و هتل ها که مردم به ناچار تجمع دارند با واکسینه شدن افراد محدودیت ها برداشته می شود.
وی بیان داشت: بیمارستان افضلی پور کرمان از نظر درمانی یکی از ممتازترین مراکز درمانی کشور است. 
وی ضمن قدردانی از کادر درمانی بیمارستان افضلی پور کرمان خاطرنشان کرد: کادر پزشکی این بیمارستان بدون وقفه و بیش از یک سال و نیم برای بیماران کرونایی کار می کنند و خود کادر درمان و خانواده های آنها نیز در این مدت درگیر این ویروس شده اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه آمار بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور قابل قبول است بیان داشت: استاندار کرمان برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران زحمات زیادی را متقبل شده و اکسیژن را بدون وقفه تامین کردند و در این شرایط تامین اکسیژن بسیار مهم است.
وی با بیان اینکه هیچ واکسن فایزری در ایران وارد نشده است گفت: با توجه به بررسی های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می‌تواند از واکسن سینوفارم استفاده کنند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد. 
 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز چهارشنبه با حضور در بیمارستان افضلی پور شهر کرمان از این بخش های مختلف این مرکز درمانی و آموزشی بازدید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید با حضور در بخش بستری بیماران کرونا و icu کرونا از بیماران بستری عیادت کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز در قالب سفری یک روزه وارد کرمان شد.
حضور بر مزار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تجدید میثاق با شهدا از دیگر برنامه های وی در کرمان است.  
پایان بخش سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این استان، برگزاری نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان است.
انتهای پیام/

پژوهشیار