فرماندار هشترود :

ارائه کارت واکسیناسیون کرونا شرط برخورداری از خدمات در هشترود

1400/06/27 - 12:02 - کد خبر: 51006
امین امینیان

نصر: فرماندار هشترود گفت: برخورداری افراد واجد شرایط واکسن از هرگونه خدمات دولتی و عمومی در این شهرستان از ۱۰ مهرماه با ارائه کارت واکسیناسیون کرونا امکان‌پذیر خواهد بود.

به گزارش نصر، امین امینیان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا این شیوه ارائه خدمات را به نفع مردم این شهرستان دانست و افزود: افرادی که شرایط دریافت واکسن را دارند، باید هرچه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
وی همچنین نظارت بر واحدهای صنفی این شهرستان طی روزهای پیش‌رو را  بسیار سخت‌گیرانه عنوان کرد و اظهار داشت: هر واحدی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکند یا کارت واکسیناسیون نداشته باشد، بدون تذکر پلمب می‌شود.
رئیس ستاد مقابله با کرونای هشترود از بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها نیز خواست به صورت خانه‌به‌خانه برای تزریق واکسن در روستاها اقدام کرده و گزارش عملکرد خود را روزانه به این ستاد اعلام کنند.
«امینیان» به تزریق دُز اول واکسن کرونا به ۷۱ درصد از جمعیت هدف هشترود اشاره کرد و افزود: ۲۹ درصد از این جمعیت دُز اول را دریافت نکرده‌اند که باید در طول این هفته واکسینه شوند.
وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر حجم قابل توجهی از واکسن کرونا به این شهرستان اختصاص یافته، بیان کرد: تاکنون ۴۹ هزار و ۸۲۶ دُز واکسن به مسئولان بهداشت و درمان این شهرستان تحویل شده است.
فرماندار هشترود تاکید کرد: در صورت تامین واکسن به شکل فعلی تا پایان شهریورماه، صددرصد جمعیت شهرستان نوبت اول و تا هفته آخر مهرماه، نوبت دوم را دریافت خواهند کرد.
وی به تأثیر مثبت واکسیناسیون در ایمن‌سازی جامعه در مقابل کرونا اشاره و بیان کرد: ساکنان دارای سن ۱۸ سال به بالا در این شهرستان باید هرچه سریع‌تر برای دریافت واکسن کرونا به یکی از مراکز تجمیعی ثابت یا سیار مراجعه کنند.
«امینیان» همچنین توصیه کرد که دریافت‌کنندگان واکسن همچنان پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری را رعایت کنند و ماسک بزنند زیرا طبق توصیه متخصصان، واکسن به تنهایی ایمنی نمی‌آورد.
براساس این گزارش، شهرستان هشترود همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.
انتهای پیام/

پژوهشیار