خبر/

دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی/ ساماندهی بازار خودرو ضرورت دارد

1400/06/13 - 15:29 - کد خبر: 50199
خودروسازی

نصر: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هرچند گرانی خودرو در بازار دلایل مختلفی مانند رشد نرخ ارز و کاهش تولید خودروسازان دارد اما بحث تغییر وزیر صمت در هفته‌های گذشته را می‌توان اصلی‌ترین عامل دانست.

به گزارش نصر، الهوردی دهقانی درباره افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو در بازار،  اظهار داشت: هرچند گرانی خودرو در بازار دلایل مختلفی مانند رشد نرخ ارز، کاهش تولید خودروسازان و... دارد اما محدوده زمانی تغییر دولت‌ها و بحث تغییر وزیر صمت در هفته‌های گذشته را می‌توان اصلی‌ترین عامل دانست.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی سردرگمی مدیریتی را یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو دانست و افزود: برنامه‌های دولت برای ساماندهی بازار  هنوز تبیین نشده است، بنابراین مشکلات فعلی مقطعی بوده و با تصمیم‌گیری‌های مناسب قیمت‌ها منطقی شود.
وی  ناکارآمدی سیستم مدیریتی را یکی دیگر از دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی و زیان انباشته آنها برشمرد و اضافه کرد: سازوکار این شرکت‌ها باید اصلاح شود تا زمینه تحول در این صنعت فراهم شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه امیدواریم با سیاستگذاری و رویکرد جدید بتوان مشکلات موجود در این صنعت را رفع کرد، ادامه داد: بهبود کیفیت، افزایش تیراژ تولید، کاهش قیمت تمام شده تولید و تامین خودروی ارزان قیمت، استفاده از انرژی‌های پاک در این زمینه و... از جمله موضوعاتی است که خودروسازان کشور باید به آن توجه کنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار