مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی تبریز،

فوت روزانه 26 بیمار کرونایی در آذربایجان شرقی/ فعلا تزریق دز اول واکسن انجام نمی‌شود

1400/06/09 - 09:41 - کد خبر: 49912
کرونا، ویروس کرونا

نصر: مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به توقف تزریق دوز اول واکسن کرونا در استان به دلیل نبود آن گفت: کرونا در آذربایجان شرقی روزانه جان ۲۶ نفر را می‌گیرد.

به گزارش نصر، سیمین خیاط زاده در یک گفت‌وگوی خبری،افزود: در سه روز گذشته تزریق واکسن در استان نداشتیم و امروز سه شنبه نیز به دلیل کمبود واکسن، دوز اول در سطح استان تزریق نمی‌شود.
وی اضافه کرد: اکنون‌ فقط دوز دوم واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق می‌شود که امیدواریم با ورود محموله جدید واکسن در آخر هفته و توزیع آن بین استان‌ها، واکسیناسیون مردم استان در مقابل کرونا تداوم یابد.
وی با بیان این‌که تاکنون حدود یک میلیون و ۳۳۱ هزار دوز واکسن کرونا در آذربایجان شرقی تزریق شده است، گفت: ۳۴ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال استان تاکنون واکسینه شده‌اند.
خیاط زاده ادامه داد: وضعیت کرونایی استان همچنان صعودی بوده و در طول۲۴ ساعت، از  چهار هزار نمونه گرفته شده، نتایج تست ابتلا به کرونای بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر مثبت شده است.
وی گفت: روزانه بین ۳۵۰ تا ۳۸۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی بستری می شوند و اکنون در مجموع بیش از یک هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی در استان بستری هستند.
وی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم، وضعیت کرونایی استان بدتر خواهد شد.
در همین حال مرکز بهداشت تبریز اعلام کرده است امروز سه شنبه، در مراکر تجمیعی شهرستان تبریز فقط نوبت دوم واکسن سینوفارم تزریق می‌شود لذا از شهروندان درخواست می شود برای تزریق نوبت اول این واکسن و واکسن های دیگر مراجعه نکنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار