مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی خبر داد:

بهره برداری و آغاز عملیات 92 پروژه گازرسانی همزمان با هفته دولت

1400/06/03 - 15:44 - کد خبر: 49588
سیدرضا رهنمای توحیدی

نصر: همزمان با هفته دولت،92 پروژه گازرسانی در استان آذربایجان شرقی مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار خواهد گرفت.

به گزارش نصر، سیّدرضا رهنمای توحیدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و تبریک هفته دولت، در این خصوص گفت:‌ این پروژه های گازرسانی شامل بهره برداری از شبکه گازرسانی 49 روستای تابعه شهرستان های: بستان آباد، مراغه، کلیبر، خداآفرین، چاراویماق، جلفا، میانه، هریس، اهر و هشترود، 27 واحد صنعتی و یک واحد ساختمان اداری و پست امداد منطقه 6 تبریز بوده و همچنین کلنگ زنی آغاز عملیات گازرسانی به 7 روستای بنه کاغی، کوجان، ونستان، ملک طالش، قراجه ملک، از توابع شهرستان ورزقان، اولیق از توابع شهرستان خداآفرین و گوی بلاغ پایین، از توابع شهرستان تبریز، احداث 7 واحد ایستگاه T.B.S  تقلیل فشار در سطح شهر تبریز و احداث ساختمان اداری و پست امداد شهرستان مرند خواهد بود.
وی ادامه داد: با بهره برداری از پروژه های گازرسانی روستایی در هفته دولت، 1106 خانوار جدید از نعمت گاز طبیعی بهره مند و 331 خانوار جدید نیز با به ثمر رسیدن پروژه های کلنگ زنی شده، از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
توحیدی با اشاره به آمار قابل توجه بهره مندی بخش روستایی استان از نعمت گاز طبیعی، اظهار داشت: هم اکنون   2264 روستای استان با 324 هزار و 804 خانوار، تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که این موضوع شرکت گاز استان را در زمره شرکت های پیشتاز در توسعه گازرسانی به مناطق روستایی و محروم قرار داده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به گازرسانی بخش صنعتی اشاره و تصریح کرد: امسال گازرسانی به تمام بخش های صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در برنامه اجرایی این شرکت قرار داشته که با گذشت 5 ماه از سال جاری، تأمین گاز 32 واحد صنعتی مشمول، محقق گردیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: هم اکنون 8721 واحد صنعتی در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که از این تعداد 752 واحد در قالب مصوبه شورای اقتصاد گازرسانی گردیده اند.
انتهای پیام/

پژوهشیار