خبر/

۲۹۰ پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذربایجان شرقی افتتاح شد

1400/06/03 - 15:28 - کد خبر: 49584
فناوری

نصر: در دومین روز از هفته دولت ۲۹۰ پروژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با میزان سرمایه گذاری ۱۴۰ میلیارد تومان با حضور استاندار آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها که به صورت ویدیو کنفرانس انجام شد، گفت: امروز توسعه در گروه پیشرفت در زیرساخت ها به ویژه در حوزه آی تی و آی سی تی است که با وجود شرایط سخت تحریم های ظالمانه، در این حوزه اقدامات بسیار مهمی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در اقتصاد توام با محدودیت قرار گرفته ایم و اگر از امکانات به خوبی بهره مند نشویم، متضرر خواهیم شد، ادامه داد: تحولات در حوزه فناوری سرعت بسیار بالایی دارد و اگر نتوانیم خود را با این سرعت وقف دهیم، عقب خواهیم ماند.
پورمحمدی با اشاره به اینکه امروز هم پیشرفت در عرصه فناوری است و در عین حال نیز نگرانی وجود دارد، افزود: همان طور که امنیت فیزیکی بسیار مهم است امنیت فضای سایبری نیز بسیار پراهمیت است.
وی اضافه کرد: چرخه عمر تکنولوژی بقدری سرعت گرفته که رقابت ها را بسیار سخت کرده است، اگر امروز از لحاظ تکنولوژی عقب مانده ایم به دلیل نبود رقابت بین شرکت های داخلی است.
استاندار آذربایجان شرقیبا بیان اینکه امروز رقابت در حوزه فناوری و ارتباطات است، افزود: متاسفم در برخی محافل سیاسی محدود کردن و کنترل فضای مجازی مطرح است، کنترل به این مفهوم که عرصه را محدود و پهنای باند را کاهش دهیم فقط هزینه ها را افزایش می دهیم .
وی ادامه داد: در علوم جدید همچون هسته ای، سلول های بنیادی و آی تی همگام و همراه با دنیا جلو رفته ایم و اکنون حرفی برای گفتن داریم و نبوغ و توانایی جوانان باعث شده با سرعت بیشتر جلو رویم، ولی در حوزه هایی از دانش که همگام با دنیا نتوانسته ایم حرکت کنیم، عقب مانده ایم.
به گزارش ایرنا، امروز توسعه ظرفیت شبکه دیتا به میزان ۵۳۰ گیگابیت در ثانبه، سیگنال رسانی به ایستگاه قوی صداو سیما توسط شرکت زیرساخت، ارتقا و راه اندازی ۳۹ سایت تلفن همراه به همت ایرانسل، راه اندازی ۸۸ سایت جدید توسعه پوشش تلفن همراه در روستاها توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه کابل نوری و تلفن ثابت مخابرات استان، راه اندازی ۴ سایت تلفن همراه شهری شرکت همراه اول، بهره برداری از دستگاه سورتینگ محصولات پستی توسط اداره کل پست استان و توسعه ۵۰ سایت از ۳G به ۴G توسط شرکت رایتل با بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
انتهای پیام/

پژوهشیار