پدیده تکواندو توکیو معادلات المپیک را برهم زد؛

بهتاج: پیرجهان آماده‌ترین دوومیدانی کار کشور بود

1400/05/23 - 18:23 - کد خبر: 49062
ایوب بهتاج

نصر: مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی، گفت: تصور جامعه ورزشی استان کسب مدال میرهاشم از المپیک توکیو بود، اما تکواندوکار ازبکستان معادلات المپیک را برهم زد.

به گزارش نصر، ایوب بهتاج در کنفرانس خبری خود در مورد عملکرد ورزشکاران آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: از لحاظ تعداد نفرات 4 ورزشکار در المپیک توکیو حضور داشتند که با بیشترین دوره ورزشکاران اعزامی این استان برابری می‌کرد.
وی در مورد عملکرد نمایندگان استان در المپیک توکیو گفت: همه ما تصورمان بر این بود که میرهاشم حسینی با مدال بازخواهد گشت و به نظر می‌رسید همه چیز در رقابت تعیین‌کننده میرهاشم با تکواندوکار پرسابقه کره‌جنوبی مشخص شود، اما تکواندوکار ازبکستانی تمام معادلات این وزن را برهم زده و با کسب مدال طلا، پدیده مسابقات لقب گرفت و باید کادر فنی روی سایر نفرات کشورهای دیگر هم تمرکز می‌کردند.
بهتاج در مورد سعید صفرزاده، افزود: در هر صورت وی در تایم تریل همان نتیجه‌ای را به دست آورد که شاید به نوعی انتظار می‌رفت. در مورد میلاد وزیری هم باید بگویم در رسانه‌ها‌ عنوان می‌شود وی در بین 64 نفر، در رده 63 رنکینگ قرار گرفت. در حالی که مسابقات با 115 نفر شروع و 64 نفر به مرحله حذفی صعود کردند و به هیچ عنوان این بخش خبر در مورد نتایج میلاد اشاره نشده است.
فدراسیون دوومیدانی در مورد پیرجهان مقصر است
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: برای اولین بار بعد از المپیک دارم این مطلب را عنوان می‌کنم که فدراسیون دوومیدانی در مورد مهدی پیرجهان مقصر است.
وی ادامه داد: از پیرجهان انتظار مدال نداشتیم چون فاصله دوومیدانی ایران با سطح اول جهان زیاد است، ولی آماده‌ترین نفر تیم ملی دوومیدانی بود و می‌توانست رکورد کشور را ارتقا و یکی دو مرحله از مسابقات هم صعود کند.
بهتاج تصریح کرد: کاروان کشتی 20 نفر بوده و یا نفرات والیبال 28 نفر بودند اما هیچ آزمایش کرونای این ۲ رشته مثبت اعلام نشد و از تیم 4 نفره دوومیدانی کشور به همراه مربی، جواب تست کرونا پیرجهان مثبت اعلام می‌شود و از حضور در المپیک بازمی‌ماند و فدراسیون دوومیدانی باید در این مورد پاسخگو باشد.
وی بیان داشت: بزرگترین اشتباه فدراسیون دوومیدانی برگزار مسابقات یک هفته پیش از اعزام تیم به المپیک بود و در این مسابقات امکان انتشار ویروس وجود داشت، ضمن اینکه تیم دوومیدانی در هتل عمومی اسکان یافته بود و این نیز می‌توانست خطر برای تیم ملی را افزایش دهد و دیدیم دقیقا‌ پرامیدترین دوومیدانی کارمان به کرونا مبتلا شد و در حالی که فکر می‌کردیم پیرجهان در مسابقات المپیک تجربه کسب کرده و در بازی‌های آسیایی چین از شانس‌های کسب مدال ما خواهد بود، متاسفانه این جوان شایسته کشور با روحیه از دست رفته برای مسابقات بعدی باید مهیا کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی، گفت: به پیشنهاد من و  موافقت استاندار محترم، پاداش نقدی برای مدال‌آوران استان در نظر گرفته شده بود که بین تمامی استان‌ها بالاترین رقم بود.
بهتاج در مورد دو تکواندوکار آذربایجان‌شرقی که در بخش تیمی به مدال نمایشی مسابقات دست یافتند، خاطرنشان کرد: هر چند این مدال شامل پاداش تعیین شده از سوی استانداری نمی‌شود، اما اداره‌کل ورزش و جوانان استان هفته آینده در مراسمی ‌و اختصاص پاداشی، از این دو تکواندوکار در میانه تجلیل خواهد کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار