خبر/

کانون تندرستی و حرکات اصلاحی دانش‌آموزان در هشترود راه‌اندازی شد

1398/08/03 - 15:56 - کد خبر: 4837
تندرستی

نصر: نخستین کانون تندرستی و حرکات اصلاحی دانش‌آموزان با هدف توسعه سلامت جسمی و روانی در هشترود افتتاح شد.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا ،رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی روز پنج شنبه در مراسم بهره برداری از این کانون اظهار داشت: این کانون ها  همچنین در تشخیص، اصلاح و بهبود ناهنجاری های ساختار قامتی دانش&undefined;آموزان موثر و مفید است.
مرتضی احمدزاده گفت: بعد از شناسایی دانش آموزان دارای مشکل ناهنجاری های اسکلتی، این افراد به کانون حرکات اصلاحی معرفی شده و آموزش های لازم به آنها در راستای این مشکل داده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با پایین بودن سرانه ورزشی در مدارس استان اشاره کرد و افزود: این رقم در حال حاضر برای هر دانش آموز ۲۸ سانتیمتر مربع است.
احمدزاده، ۲ ساعت درس تربیت بدنی برای دانش آموزان را کافی ندانست و از مدیران خواست برنامه منسجم و کتاب راهنمای ورزشی و تربیت بدنی در مدارس داشته باشند.
وی گفت : تمام آموزگاران پایه ابتدایی باید دوره ۴۰ ساعته آموزش درس تربیت بدنی را امسال گذرانده باشند.
مدیر آموزش و پرورش هشترود هم گفت: این کانون نخستین کانون حرکات اصلاحی در هشترود است که با هزینه ۵ میلیون تومان در مدرسه مشکات تابان راه اندازی شد که امیدواریم برای دانش آموزان مفید واقع شود.

بهمن اقدمی افزود: در راستای توسعه ورزش در مدارس، سال گذشته بسته های ورزشی به ارزش  ۱۰۰ میلیون تومان توسط خیران بین دانش آموزان توزیع شد و امسال نیز ۲۸ بسته ورزشی در قالب کاروان «مهر با نشاط» در مدارس توزیع شده است.
وی با بیان اینکه از ۱۴۰ واحد آموزشی موجود در این شهرستان،  ۵۶ مدرسه فرسوده است افزود: ۸۰ درصد مدارس هشترود به سیستم گرمایشی مجهز است و بقیه نیز  به این سامانه مجهز خواهند شد.
وی همچنین از خیران خواست نسبت به احداث مدارس شبانه روزی در هشترود و دهستان های بزرگ اقدام کنند.

انتهای پیام/

پژوهشیار