فرماندار اردبیل؛

تورهای گردشگری اردبیل ساماندهی می‌شوند

1400/05/02 - 16:47 - کد خبر: 47913
گردشگری، پارس آباد، پارس آبادمغان

نصر: فرماندار اردبیل گفت: با هدف جلوگیری از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری، مشارکت لازم را با اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان برای ساماندهی تورهای طبیعت‌ گردی انجام خواهیم داد.

به گزارش نصر، مسعود امامی یگانه روز شنبه در جلسه هماهنگی ساماندهی تورهای گردشگری در اردبیل اظهارکرد: همکاری دستگاه‌های اجرایی بویژه عوامل نیروی انتظامی و پلیس راهور در این زمینه ضرورت دارد.
او گفت: اداره‌کل راه و ترابری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین اتحادیه مینی‌بوس‌داران باید از همکاری با تورهای غیرمجاز خودداری کنند.
او افزود: باید هیچ‌گونه وسیله نقلیه عمومی در اختیار این قبیل تورهای غیرمجاز داده نشود تا بتوان نسبت به ساماندهی تورهای طبیعت‌گردی در شان اردبیل با توجه به دارالارشاد بودن این استان اقدامات شایسته‌ای انجام داد.
صغری فرشی ، معاون گردشگری اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: مجری برگزاری تورهای طبیعت‌گردی مجاز در استان اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اردبیل بوده و هر گونه صدور مجوزی در این خصوص توسط سایر نهادها تخلف بوده و غیرمجاز تلقی می‌شود.
او افزود: این اداره‌ کل بر این موضوع اهتمام ویژه داشته و عوامل متخلف به مراکز قضایی و انتظامی معرفی خواهند شد.
وی ثبت‌نام در سامانه تورهای طبیعت‌گردی را برای صدور مجوز ضروری دانست و از خانواده‌ها خواست که از اعتماد به تورهای طبیعت‌گردی غیرمجاز خودداری کرده و سفری همراه با آرامش را توسط تورهای طبیعت‌گردی مجاز تجربه کنند.
محمدرضا شایقی ، رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان اردبیل نیز گفت: ۲۴ مورد از دفاتر در این شهرستان نسبت به برگزاری تورهای طبیعت‌گردی اقدام می‌کنند و تسهیل در روند صدور مجوز نیز از اولویت‌ها است.
او با بیان اینکه حمایت از متولیان بخش گردشگری و تورهای مجاز از اولویت‌های اداره شهرستان است، افزود: برابر هماهنگی‌های به عمل آمده گشت تلفیقی با دستگاه‌های متولی برگزار خواهد شد.
استان اردبیل از ظرفیت متنوعی در زمینه طبیعت‌گردی از جمله ۴۴ عرصه تالابی برخوردار است.
انتهای پیام/

پژوهشیار