خبر/

استقبال از تنها مدال‌آور رقابت‌های دوچرخه‌سواری قهرمانی آسیا

1398/08/02 - 13:16 - کد خبر: 4761
دوچرخه سواری، زنجان

نصر: تنها مدال‌آور رقابت‌های دوچرخه‌سواری قهرمانی آسیا، پیش از ظهر امروز مورد استقبال جمعی از اهالی ورزش استان قرار گرفت.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، مهدی محمدی، رکابزن زنجانی اعزامی به مسابقات دوچرخه”سواری پیست قهرمانی آسیا که به میزبانی کره”جنوبی برگزار شد، توانست در بخش پاراسایکلینک ماده چهار کیلومتر انفرادی، با قرار گرفتن در جایکاه دوم، مدال ارزشمند نقره را برای دوچرخه”سواری ایران و ورزش استان زنجان که اتفاقا تنها مدال کاروان ورزشی ایران در این دوره از رقابت”ها بود را کسب کند.

رئیس هیئت دوچرخه”سواری استان زنجان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران ضمن تبریک به جامعه ورزشی زنجان به خاطر این موفقیت، بزرگ”ترین معضل کنونی ورزش دوچرخه”سواری را نبود حامی مالی و تزریق بودجه کافی به آن عنوان کرد و گفت: این وضعیت باعث شده است که کشورهایی که در این رشته فاصله معنی”داری با ایران داشتند، امروز ایران را پشت سر بگذارند.

فرهاد عصفوری با یادآوری اینکه در گذشته”های نه چندان دور، شاهد برگزاری تورهای متعدد در ایران بودیم که امروز فقط تور آذربایجان برگزار می”شود، ادامه داد: بی”شک برگزاری چنین رویدادهایی باعث می”شد تا ورزشکاران همواره در کوران مسابقات قرار گرفته و این خود، نوعی آمادگی برای حضور در رقابت”هایی به مراتب سخت”تر و حساس”تر بود که متاسفانه امروز این مهم محقق نمی”شود.

وی اعزام ورزشکاران به تورهای برون”مرزی را یکی دیگر از ظرفیت”های ارزشمند دوچرخه”سواری ایران برای ارتقای جایگاه این رشته عنوان کرد و با یادآوری اینکه امکان حضور در چنین تورهایی در برهه کنونی به دلیل شرایط بد اقتصادی و نوسان ارز، وجود ندارد، تصریح کرد: یکی دیگر از دغدغه”های امروز، بالا بودن هزینه ورزش قهرمانی است که دوچرخه”سواری در رأس آن”ها قرار دارد.

این فعال ورزشی با اشاره به اینکه متاسفانه همه تجهیزات دوچرخه”سواری وارداتی بوده و همین مسئله بر مشکلات این بخش افزوده است، خاطرنشان کرد: هیئت فقط قادر است در اعزام”ها به ورزشکاران کمک کند و توان کمک در سایر بخش”ها را ندارد که این مهم در خصوص اداره”کل ورزش و جوانان استان نیز صادق بوده و بودجه کافی برای این منظور در اختیار اداره”کل و هیئت نیست.

انتهای پیام/

پژوهشیار