مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛

کمیته‌های ستاد اربعین آذربایجان شرقی برای هرگونه برنامه احتمالی آمادگی داشته باشند

1400/04/17 - 19:56 - کد خبر: 47130
موکب، اربعین

نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: هنوز تصمیم نهایی درخصوص مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی اتخاذ نشده و کمیته‌های ستاد اربعین استان باید آمادگی لازم برای هرگونه تصمیمی را داشته باشند.

به گزارش نصر، بدر شکوهی در نخستین جلسه ستاد اربعین استان در سال 1400، با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم اربعین حسینی، گفت: این کنگره عظیم معنوی، بزرگترین اجتماع آزادی‌ خواهان و عدالت‌ طلبان جهان است و برکات فراوانی در راستای وحدت مسلمانان داشته است.
وی اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در ایران و عراق، هنوز تصمیمات نهایی برای برگزاری یا عدم برگزاری این مراسم گرفته نشده است.
وی اظهار کرد: پیشنهاد ما این است که در صورت برگزاری این مراسم، اعزام زائران به صورت کاروانی انجام گیرد تا نظارت کافی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ارائه خدمات به زائران انجام گرفته شود.
 به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، شکوهی هم‌چنین از صدور پروانه ساختمانی مرکز جامع خدمات ‌رسانی به زائران اربعین استان در مرز مهران خبر داد و گفت: به زودی با جذب منابع مالی توسط خیران، احداث این مرکز در ساحتی بالغ بر 1600 مترمربع آغاز خواهد شد.
انتهای پیام /

پژوهشیار