مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور:

خودروهای فاقد معاینه‌ فنی توسط دوربین‌های برون‌شهری جریمه می‌شوند

1400/04/10 - 14:56 - کد خبر: 46704
دوربین

نصر: مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور از رصد خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین‌های نظارتی برون شهری و به دنبال آن جریمه این خودروها خبر داد.

به گزارش نصر، عبدالله متولی با تاکید بر تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده (۸ ) قانون هوای پاک در خصوص سن فرسودگی خودروها افزود: در راستای وظایف قانونی خود و بر اساس مصوبات هیئت دولت برای ایمن‌سازی و  رفع نواقص خودرویی، بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت، کاهش آلایندگی وسایل حمل و نقل و افزایش ضریب ایمنی خودروهای سبک و سنگین، ضمن همکاری با نیروی انتظامی،  پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازی با جدیت پیگیر اجرای آیین نامه اجرایی ماده (8) قانون هوای پاک است.
وی ادامه داد:‌ طبق توافق اخیر به زودی علاوه بر محدوده طرح ترافیک و LEZ  شهری؛ دوربین‌های نظارتی برون شهری در محورهای جاده‌ای  نیز برای حفظ سطح ایمنی و آلایندگی خودروها در محورهای مواصلاتی کشور با تخصیص شماره (کد) جریمه فاقد گواهی معاینه فنی و خودروهای فرسوده توسط سازمان و ادارات ذیربط اقدام خواهد شد.
متولی در همین رابطه با اشاره به آیین نامه ماده ( ۸) قانون هوای پاک در خصوص سن فرسودگی خودروها گفت: چنانچه هر خودرویی پس از 2 دوره متوالی مطابق آیین‌نامه یادشده نتواند گواهی معاینه فنی معتبر اخذ کند، مشمول محدودیت‌های ماده (۸ ) قانون فوق الذکر خواهد شد.
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی اظهارداشت: مراکز معاینه فنی علاوه بر رصد و پایش دائمی از طریق مرکز داده کاوی اطلاعات سامانه سیمفا؛ به صورت مستمر  از طریق بازدیدهای حضوری و سرزده توسط کارشناسان معاینه فنی اتحادیه مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند گرفت.
متولی اضافه کرد: با توجه به اهمیت مقوله معاینه فنی از این پس نظارت بر مراکز معاینه فنی تشدید و مسئولیت ناظران دوچندان خواهد شد به طوری که ستادهای معاینه فنی شهرداری‌ها و کارگروه‌های استانداری براساس مصوبه هیات دولت موظف به نظارت حداکثری بر عملکرد مراکز معاینه فنی با افزایش بازرسی های سرزده خواهند.
انتهای پیام/

پژوهشیار