لیگ ملت‌های والیبال - ایتالیا؛

تداوم شکست‌های تیم ملی والیبال ایران/ این بار به لهستان باختیم

1400/04/01 - 22:37 - کد خبر: 46196
تیم ملی والیبال ایران

نصر: تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال مقابل لهستان صف آرایی کرد و برابر این تیم که چند بازیکن اصلی خود را هم به همراه نداشت تن به شکست داد.

به گزارش نصر، هفته پایانی مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است. تیم ملی والیبال ایران در چهاردهمین بازی خود امروز (سه شنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ مقابل تیم ملی لهستان صف آرایی کرد. کوبیاک و کورک دو بازیکن جنجالی این تیم امروز غایب هستند.
با تصمیم ولادیمیر الکنو، مسعود غلامی، مرتضی شریفی، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، بردیا سعادت، جواد کریمی و آرمان صالحی بازیکنان شروع کننده در ترکیب اصلی مقابل تیم لهستان بودند.
ویتال هنین نیز در حالی که کوبیاک و کورک را از ترکیب ۱۴ نفره امروز خط زده بود در شروع بازی نیز از لئون، چهره شاخص این تیم استفاده نکرد و با ترکیب کامل متفاوت مقابل ایران حاضر شد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود لهستان
لهستانی‌ها در شروع بازی برتری در حمله را از آن خود کردند تا با کسب ۴ امتیاز متوالی ۴ اختلاف امتیاز ایجاد کنند و همین باعث شد الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. اما این وقفه تأثیری نداشت و نخستین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۴ لهستان همراه شد. دفاع بی نقص در کنار حمله خوب لهستان باعث شد تا اختلاف امتیاز افزایش پیدا کند و دومین زمان استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۸ لهستان به پایان رسد. در ادامه حریف رفته رفته اختلاف امتیاز را افزایش داد و بازی با برتری ۱۹ بر ۱۲ لهستان همراه شد تا الکنو معروف و غفور را بجای کریمی و سعادت وارد زمین کند. این تعویض باعث شد ایران ۳ امتیاز متوالی کسب کند و اختلاف امتیاز کاهش یابد. با حضور معروف شرایط تیم ایران از نظر روانی بهبود یافت و اختلاف امتیاز به عدد ۲ کاهش یافت تا لهستان ۲۲ بر ۲۰ پیش باشد. در نهایت لهستان ۲۵ بر ۲۰ پیروز شد.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود لهستان
در شروع ست دوم ایران بازی برابر با لهستان داشت و نخستین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۷ حریف همراه شد. در ادامه رفته رفته لهستان بار دیگر اختلاف امتیاز را به عدد ۴ افزایش داد تا با نتیجه ۱۳ بر ۹ پیش بیفتد. الکنو یکبار دیگر سعید معروف و امیر غفور را به جای کریمی و سعادت وارد زمین کرد و ایران امتیازات از دست رفته را جبران کرد تا دو تیم در امتیاز ۱۴ برابر شوند و هنین مجبور به گرفتن تایم استراحت کند. این وقفه جواب داد و لهستان موفق شد دومین زمان استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ پیروز به پایان برساند. در ادامه این بار ایران بود که با کسب دو امتیاز متوالی موفق شد یک بار دیگر بازی را در امتیاز ۱۶ برابر کند. بازی تا امتیاز ۲۰ برابر پیش رفت و در ادامه لهستان با آبشارهای سرعتی یک بار دیگر اختلاف امتیاز را ایجاد کردند و دومین ست هم با برتری ۲۵ بر ۲۰ لهستان همراه شد.
ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود لهستان
سرویس های خوب و دفاع بی نقص لهستان باعث شد تا شروع ست سوم با برتری قاطع لهستان همراه شود و نخستین زمان استراحت فنی با برتری ۸ بر ۳ شاگردان هنین به پایان رسید. دریافت ضعیف تیم ملی ایران در ادامه باعث شد تا لهستان اختلاف امتیاز را افزایش دهد و دومین زمان استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۷ حریف همراه شد. در نهایت لهستان با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ پیروز شد.
تیم ملی لهستان با این پیروزی سودش را همراه برزیل به مرحله بعد مسابقات قطعی کرد. ملی‌پوشان ایران فردا در آخرین بازی خود در مرحله مقدماتی مسابقات از ساعت ۱۸ و ۳۰ برابر آرژانتین قرار خواهند گرفت و آخرین بازی خود در لیگ ملتهای ۲۰۲۱ را برگزار خواهند کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار