مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی:

الگوبرداری از زندگی حضرت معصومه (س) راه دسترسی به زندگی سالم است

1400/03/23 - 13:21 - کد خبر: 45559
رقیه صادق زاده

نصر: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی گفت: الگوبرداری از زندگی حضرت معصومه (س) راه دسترسی به زندگی سالم و رشد و تعالی است.

به گزارش نصر، رقیه صادق‌زاده روز یکشنبه در همایش بزرگداشت مقام دختران شاهد و ایثارگر، اظهار کرد: دین اسلام توجه ویژه‌ای به رشد و تعالی شخصت انسانی دارد و به‌منظور دستیابی به کمال و سعادت، ضرورت دارد که زندگی سیاسی و اجتماعی معصومان و ائمه‌ی اطهار به تمام نسل بشر بازگو شود.
وی افزود: با نگاهی به زندگی کوتاه حضرت معصومه (س) و الگوبرداری از تقوا و دانش سیاسی و اجتماعی ایشان، می‌توان به زندگی سالم و رشد و تعالی دست یافت.
صادق‌زاده با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، خاطرنشان کرد: ما باید با انتخاب اصلح، قدم‌های مثبتی در راستای رسیدن به سعادت برداریم.
وی با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه ضرورت حضور پرشور و حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد حضور باشکوه تمام اقشار مردم در پای صندوق‌های رای باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی نیز در این جلسه، گفت: تکریم و احترام تنها خواسته خانواده شهداست.
عباس پورحسن گفت: امروز از این‌که بین دختران نخبه شهدا حضور دارم، بسیار خرسندم. ما از عملکرمان رضایت کامل نداریم و معتقدم پیشنهاد خانواده‌های شهدا می‌تواند ما را در بهبود عملکرمان یاری کند.
وی ادامه داد: متاسفانه شیوع کرونا، برگزاری اکثر برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید را با مشکل مواجه کرده و  برگزاری اردوهای زیارتی و فرهنگی میسر نیست.
پورحسن با اشاره به افزایش صد درصدی بودجه بنیاد شهید، توضیح داد: برنامه‌های فرهنگی بیشتری در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال‌های گذشته تدارک دیده شده است.
وی خطاب به دختران شهدا، گفت: می‌دانم اگر پدران شما نبودند، ما اکنون اینجا ننشسته بودیم و شما از ما چیزی نمی‌خواهید، تنها خواسته‌تان احترام و تکریم است که گاه از شما دریغ می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار