مدیرکل پزشکی قانونی استان خبر داد:

افزایش ۳۸ درصدی صدور مجوز سقط درمانی در آذربایجان‌شرقی

1398/07/29 - 15:17 - کد خبر: 4520
سقط درمانی

نصر: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد مجوزهای صادر شده توسط ادارات پزشکی قانونی استان جهت سقط درمانی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، آرتین کمالی روز دوشنبه در گفت و گویی اعلام کرد: درنیمه نخست امسال ۱۸۶ نفر جهت اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۱۷۹ نفر مجوز سقط درمانی صادر شد.

 وی ادامه داد: در شهریور ماه امسال نیز از ۳۹ پرونده تشکیل شده در این زمینه به ۲۵ نفر مجوز سقط درمانی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که ۲۱ مجوزسقط صادر شده بود ۴ فقره افزایش یافته است.

کمالی گفت: در سال گذشته ۴۱۳ نفر برای اخذ مجوز سقط درمانی به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که برای ۲۷۲ مورد مجوز سقط صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه صدور مجوز سقط درمانی از جمله خدماتی  است که بدون نامه مرجع قضایی ارایه می شود، گفت: صدور مجوز سقط درمانی براساس ماده واحده قانون سقط جنین درمانی مصوب سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه اجرایی آن که به تصویب سازمان پزشکی قانونی رسیده، برعهده سازمان پزشکی قانونی است و این سازمان مرجع خاص رسیدگی کننده به این موضوعات است.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی افزود: بر همین اساس همه ساله تعدادی از متقاضیان سقط درمانی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه می کنند که ضمن بررسی شرایط و مدارک پزشکی در صورت داشتن شرایط لازم و سن بارداری کمتر از ۱۹ هفته برای آنان مجوز سقط صادر می شود.

انتهای پیام/

پژوهشیار