استاندار آذربایجان شرقی؛

پایگاه شهید فکوری، نقش بسیار مهمی در حراست از آسمان کشور دارد

1400/03/12 - 21:55 - کد خبر: 45065
عکس

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز، نقش بسیار مهمی در حفظ و حراست از آسمان ایران اسلامی بر عهده دارد.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در آیین فارغ‌التحصیلی و نخستین پرواز مستقل خلبانان‌ جوان پایگاه شهید فکوری تبریز، گفت: در سایه آمادگی تمامی نیروهای نظامی و انتظامی و حفاظت شبانه‌روزی از آسمان کشور، دشمنان جرأت چپ نگاه کردن به جمهوری اسلامی را ندارند.
وی با ابراز خرسندی از ارتقای خلبانان جوان پایگاه شهید فکوری تبریز، اظهار کرد: این پایگاه به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، از آماده‌ترین و مجهزترین پایگاه‌های هوایی کشور و جهان است.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: وجود هواپیماهای مجهز و ارائه تمام آموزش‌های خلبانی از مقدماتی تا پیشرفته در این پایگاه، حاکی از آمادگی مناسب دفاعی در منطقه شمال غرب کشور است.
وی در پایان به نمایندگی از مردم استان از زحمات مدافعان حریم آسمان ولایت در سرتاسر میهن اسلامی قدردانی کرد.
فرمانده پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز هم در این مراسم، گفت: تیزپروازان نیروی هوایی، آموزش‌های مقدماتی و پیشرفته خلبانی را در این پایگاه سپری می‌کنند.
امیر سعید رسولی ادامه داد: تمام خلبانان پایگاه از آمادگی‌ روحی و رزمی بسیار مناسبی برخوردار بوده‌ و با تمام توان، آماده حفاظت و حراست از آسمان ایران اسلامی در مقابل تهاجم احتمالی دشمنان هستند.
انتهای پیام/

پژوهشیار