بحـران هویتی در انـدریـان!

1400/03/12 - 14:03 - کد خبر: 45035
معدن طلای اندریان

نصر: زمانی اهالی اندریان به غیرت، همت و صداقت شهره بودند اما اکنون، نزاع، اختلاف‌های عمیق و شک و تردید در بین خانواده‌های اندریان و افرادی که از شهرهای دیگر در این روستا حضور دارند به شدت افزایش یافته است.

به گزارش نصر، همچنان مشکلات معدن اندریان در ورزقان حل نشده باقی است. اگرچه مدتی پیش مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی به قاچاقچی‌ها و دست‌اندرکاران معدن اندریان اولتیماتوم داد اما این هشدار همچنان بی‌تاثیر جلوه می‌کند.
با وجود همه تلاش‌ها همچنان وضعیت اندریان نه تنها بهتر نشده بلکه این روزها شاهد اتفاقات عجیب در منطقه هستیم. مشاهدات خبرنگار آناج نشان میدهد، اهالی روستای اندریان و مردم برخی دیگر از شهرستان‌های همجوار تلاش‌های مضاعفی برای استخراج طلا از معدن انجام می‌دهند. این پدیده در سال‌های قبل نیز در حال وقوع بود اما این روزها شرایط قدری متفاوت تر شده است.
آنهایی که اکنون دستی بر آتش طلا دارند، برخلاف گذشته عملا برای استخراج درحال خصومت و درگیری با یکدیگرند! چالش‌های فرهنگی و اجتماعی در اندریان به مراحل بحرانی رسیده است. زمانی اهالی اندریان به غیرت، همت و صداقت شهره بودند اما اکنون، نزاع، اختلاف‌های عمیق و شک و تردید در بین خانواده‌های اندریان و افرادی که از شهرهای دیگر در این روستا حضور دارند به شدت افزایش یافته است.
مشاهدات خبرنگار نشان میدهد، گسل‌های فرهنگی و اجتماعی در اندریان به قدری افزایش یافته که مردم در حال تخریب رگه‌های طلایی هستند که توسط هم نوعان خود کشف شده است.
اگر فکری به حال معدن و رخدادهای پیرامون معدن نشود، اندریان دیر یا زود با بحران هویتی مواجه خواهد شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار