رئیسی در رادیو اقتصاد:

دولت پر هزینه اداره می‌شود/ ارز ۴۲۰۰ به جیب افراد خاص رفته است

1400/03/08 - 17:12 - کد خبر: 44782
آیت الله رئیسی

نصر: نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب افراد خاصی رفته است که من تعداد آنها را می‌دانم.

به گزارش نصر، سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در اولین برنامه تبلیغاتی خود در رادیو اقتصاد اظهار داشت: آنچه من را وادار به حضور در عرصه انتخابات کرد، مشکلات اقتصادی، ناامیدی‌ها و شرایط بازار برای تولیدکننده و مصرف کننده بود.
رئیسی گفت: من شاهد برخی نارسایی‌ها مثل پرونده‌های فساد اقتصادی بودم.
وی با بیان اینکه من نمی‌خواهم خدمات و زحماتی که در ادوار مختلف انجام شده است را نادیده بگیرم، گفت: ما ناگزیر به یک تحول هستیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشکلات موجود را حاصل بی‌برنامگی و عمل نکردن به برنامه می‌دانم. مسئول دولت باید یک درک صحیح از مشکلات و آماده یک اقدام انقلابی باشد.
رئیسی گفت: در دهه ۹۰ وضعیت اقتصاد آسیب جدی دیده است. در ۸ سال گذشته قیمت خودرو ۷ برابر، قیمت گوشت ۵ برابر، قیمت مسکن ۷ برابر افزایش پیدا کرده و ارزش پول ملی نیز افت کرده است.
وی با بیان اینکه ما سه برنامه را برای کاهش هزینه‌ها در نظر گرفتیم، گفت: برنامه اول کنترل تورم، دوم تامین مسکن و سوم نظام سلامت.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: ما باید جلوی خلق پول را بگیریم زیرا نقدینگی سیل بنیان‌کن است. ما طرح داریم که چگونه این نقدینگی را به سمت تولید هدایت کنیم.
رئیسی با تاکید بر اینکه دولت پرهزینه اداره می‌شود، گفت: نرخ تورم باید کاهش پیدا کند. ما معتقدیم امکان کاهش جدی نرخ تورم و گرانی وجود دارد.
وی افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی چقدر وارد سفره مردم شد؟ این میزان ارز به جیب چه کسانی رفته است؟ ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیب افراد خاصی، به تعداد انگشتان دست، رفته است. البته من تعداد آنهایی که ارز ۴۲۰۰ تومانی به جیبشان رفته است را دارم.

پژوهشیار