مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی خبر داد:

خسارت ۲۲ میلیارد تومانی سیلاب به اراضی زراعی و باغات اهر

1400/03/07 - 18:10 - کد خبر: 44713
سیل

نصر: مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی از خسارت سیل و تگرگ به ۱۵۰ واحد مسکونی شهری خبر داد و گفت: سیلاب خسارت ۲۲ میلیارد تومانی به اراضی زراعی و باغات اهر وارد کرد.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر در گفتگو با خبرنگار در تشریح جزئیاتی از خسارت وقوع سیل در شهر اهر اظهار داشت: اواخر دیروز در پی بارش شدید باران و تگرگ؛ موجب آبگرفتگی معابر عمومی و منازل مسکونی شهروندان اهری شد.
مدیرکل بحران آذربایجان‌شرقی با اشاره به این‌که ۱۵۰ واحد مسکونی در شهر اهر دچار آبگرفتگی و خسارت شد، گفت: با تلاش نیروهای آتش‌نشانی، هلال‌احمر، شهرداری و راهداری منازل مسکونی شهروندان اهری رفع آبگرفتگی شد.
وی از وضعیت بحرانی ۲ واحد مسکونی شهروندان اهری در پی وقوع سیل خبر داد و یادآور شد: در این واحدهای مسکونی نفوذ آب باعث نشست قسمتی از منازل مسکونی شده است که همکاران ما در حال بررسی و برنامه‌ریزی برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل هستند.
هنربر بابیان این‌که سیل بامداد پنج‌شنبه به اراضی زراعی و باغات شهرستان اهر خسارت وارد کرد، گفت: باغات و اراضی زراعی شهرستان اهر در پی سیل پنج‌شنبه از ۳۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیدند و حدود ۳ هزار و ۷۷۵ تُن از محصولات کشاورزی و باغی شهرستان اهر متحمل خسارت شد.
مدیرکل بحران آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: سیل و تگرگ بامداد پنج‌شنبه به اراضی زراعی و باغات شهرستان اهر ۲۲ میلیارد تومان خسارت زد.
انتهای پیام/

پژوهشیار