امام جمعه تبریز بر امید آفرینی روحانیان در جامعه تاکید کرد

1400/03/07 - 11:47 - کد خبر: 44697
حجت الاسلام آل هاشم

نصر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: روحانیان باید با امیدآفرینی در جامعه، مانع توطئه دشمنان برای ایجاد یاس و ناامیدی شوند.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم پنجشنبه شب در همایش روحانیون شهرستان تبریز با موضوع انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت حداکثری و انتخابی در امتداد خون شهدا، با تاکید بر توجه روحانیون به توطئه های دشمنان در ترویج روح ناامیدی در جامعه تاکید کرد: باید به مردم امید صادق و متکی به واقعیت عینی داده شود.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه دشمن با سه رویکرد اساسی در تلاش است تا روح ناامیدی را در کالبد جامعه تزریق کند، افزود: تخریب وحدت ملی، تخریب باورهای کارساز و تخریب روحیه امید نسبت به آینده رویکرد اساسی توطئه های دشمنان علیه ملت ایران است.
وی مشارکت در انتخابات را خنثی کننده همه نقشه‌های دشمن علیه ملت دانست و اظهار کرد: آنان میخواهند با سیاه نمایی و ناامید سازی و تاریک نشان دادن آینده، مردم را نسبت به کشور خودشان مایوس کنند که با نقش آفرینی روحانیت باز هم دشمنان ملت ناکام خواهند ماند.
نماینده ولی فقیه در استان سیاه نمایی و ناامیدسازی را سمی مهلک در روح جامعه عنوان کرد و ادامه داد: روحانیت باید با عمل به وظیفه خود در برابر انحرافات نظام اسلامی بایستند، چرا که راز موفقیت نظام اسلامی مقاومت در برابر دشمنان و امیدواری نسبت به آینده است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه در جریان انتخابات باید روحانیت قاطعانه وارد میدان عمل شوند، گفت: مردم به روحانیت اعتماد و اطمینان دارند و از روحانیت در این انقلاب خیانت ندیده اند از این رو باید به یاری هم و روشنگری و هدایت روحانیت کسی که عاشق نظام،خدمتگزار نظام، دنباله رو آرمان های والای امام خمینی (ره) و اهداف مقدس مقام رهبری و دنباله رو آرمان های شهداست و در دوران پس از انقلاب امتحان خودش را پس داده به مسند اجرایی کشور انتخاب کنیم.
وی با اشاره به مشکلات گرانی و تورم ، کم ارزش شدن ارزش پول ملی، تحریم های اقتصادی و مشکلات بازار سرمایه گفت : نباید همه مشکلات را به پای نظام نوشت و نظام را تخریب کرد بلکه باید به یاری هم و امید آفرینی در برابر این مشکلات ایستاد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تاکید کرد : دشمن با جنگ روانی درصدد ایجاد ناامیدی در جامعه است اما مردم ایران با امید که بزرگترین قوه محرکه انسان است و با شناخت حق از باطل و ایمان به نصرت الهی حماسه انتخابات را خلق خواهند کرد.
سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و شششمین انتخابات شوراهای اسلامی ۲۸ خرداد برگزار می شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار