مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌ شرقی؛

پایان خرداد آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی است

1400/03/03 - 17:12 - کد خبر: 44484
غلامرضا شریفی

نصر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: اشخاص حقیقی(صاحبان مشاغل) مطابق قانون می‌باید اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۹ خود را تا پایان خردادماه سال جاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

به گزارش نصر، غلامرضا شریفی روز دوشنبه در گفت و گویی با تاکید بر اینکه برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است، خاطرنشان کرد: فعالان اقتصادی به منظور بهره مندی از مشوق‌های قانونی نرخ صفر و یا هرگونه تسهیلات دیگر، باید اظهارنامه مالیاتی خود را در مهلت مقرر قانونی ارائه کنند.
شریفی افزود: معافیت مالیاتی برای صاحبان مشاغل اشخاص حقیقی در عملکرد سال ۱۳۹۹، برابر ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/۲۸۸ ریال سالانه تصویب شده است و کسانی که اظهارنامه ندهند، نمی‌توانند از این معافیت استفاده کنند.
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، تاکید کرد: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و در جهت توسعه دولت الکترونیک، ضروری است مودیان از هرگونه مراجعه غیرضروری به ادارات مالیاتی اجتناب کنند.
انتهای پیام/

پژوهشیار