محمدباقر قالیباف؛

مقاومت قدرتمند و اشغالگران در مسیر فروپاشی قرار گرفته‌اند

1400/03/03 - 16:09 - کد خبر: 44473
محمدباقر قالیباف

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مقاومت روز به روز قدرتمندتر و اشغالگران ضعیف تر و در مسیر فروپاشی قرار دارند.

به گزارش نصر، محمدباقر قالیباف امروز در نشست فوق‌العاده کمیته فلسطین اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC)،گفت: در آغاز، پیروزی مقاومت یکپارچه و قهرمانانه ملت فلسطین در نبرد علیه جنایتکاران رژیم صهیونیستی را به مقاومت، ملت فلسطین و همه ملت‌های مسلمان و آزادی‌خواه جهان که برای حمایت از فلسطین و مسجدالاقصی صحنه های عبرت آموزی خلق کردند، تبریک می‌گویم و به نوبه خود از حضور و مشارکت شما نمایندگان محترم و عالی رتبه پارلمان های کشورهای اسلامی در این اجلاس اظهار خرسندی و قدردانی می‌کنم.
 وی بیان کرد: امیدوارم این نشست مهم بتواند به همه اهداف عالی خود در جهت حمایت و دفاع از تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین، استیفای حقوق آنان و اتخاذ راهکارهای اصولی برای توقف ظلم، جنایت، نسل کشی، آپارتاید و پاکسازی نژادی و کمک به بازسازی خرابی های جنگ نائل آید.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در روزهای اخیر، جهان شاهد آن بود که رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی، فجیع‌ترین جنایات را علیه برادران و خواهران ما در فلسطین اشغالی مرتکب شد، جنایاتی که قلب هر انسان آزاده ای را به درد آورد.
قالیباف ادامه داد: این جنایات و کشتار وحشیانه در حالی رخ داد که برخی با رویکرد غلط حرکت در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در تلاش بودند تا قبح و پلیدی رابطه با این رژیم اشغالگررا کم رنگ و بی اثر نمایند.
وی افزود: این در حالی است که تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی طی بیش از هفت دهه ووهمچنین کشتار، اخراج و آواره کردن میلیون‌ها فلسطینی، طراحی و اجرای سیاست هدفمند تغییر هویت اسلامی، فرهنگی و جمعیتی سرزمین‌های اشغالی فلسطین به ویژه قدس شریف، حمله به مظاهر تمدن اسلامی در مسجدالاقصی و محاصره اقتصادی نوار غزه و محروم نمودن مردم این منطقه از دسترسی به نیازمندی‌های اولیه زندگی، پاسخی آشکار به این نگاه نادرست در جهت عادی‌سازی روابط با این رژیم جعلی است.
قالیباف تصریح کرد: بدون شک حمایت از مقاومت ملت فلسطین برای مقابله قدرتمندانه با متجاوزان اشغالگر و نیز هرگونه کمک برای اعاده حقوق حقه فلسطینیان، وظیفه همه کسانی است که به مبدأ حق و عدالت ایمان و اعتقاد دارند. مسئله فلسطین فراتر از تعلق به دین و مذهب و قومیتی خاص، مسئله ای جهانی است و حمایت از فلسطینیان مظلوم در مقابل تجاوز و جنایات اشغالگران صهیونیست نیز مسئولیتی جهانی است.
وی ادامه داد: سنت الهی بر شکست ظلم و ظالم و یاری "مظلومان مجاهد" بنا شده است. ملت فلسطین مصداق بارز "مظلوم مجاهد" است چرا که هیچ گاه به ظلم متجاوز تمکین نکرده و راه جهاد و مقاومت شرافتمندانه را در پیش گرفته است.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقاومت و پایداری مردم فلسطین، بار دیگر ثابت کرد که رژیم صهیونیستی صرفاً زبان قدرت را می فهمد و شاهدیم با مجاهدتهای وصف ناپذیر رزمندگان مخلص فلسطینی، کلیه معادلات خیالی رژیم جعلی از جمله ادعا و توهم نفوذناپذیر بودن گنبد آهنین، نقش بر آب شد و امروز شکست پذیری و اضمحلال صهیونیست‌ها بیش از پیش آشکار گردید.
قالیباف ادامه داد: مقاومت ۱۲ روزه اخیر فلسطین، معادله جدیدی را رقم زد؛ به نحوی که امروز همه مسلمانان جهان، یکپارچه از آزادی قدس شریف سخن می گویند که اولین قبله گاه مسلمانان و سومین حرم مقدس اسلامی است و هویت و اعتبار فلسطین، به آن شناخته می‌شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در این نبرد، ملت‌ها و کشورهای اسلامی بسیاری پای کار آمدند و با برگزاری نشست‌ها و تظاهرات متعدد، خشم و انزجار خود را از اقدامات و جنایات صهیونیست‌ها به منصه ظهور رساندند. بی تردید این پایان کار نیست و نخواهد بود. قضیه فلسطین وارد مرحله جدیدی شده است. مرحله ای که با پیروزی عملیات "شمشیر قدس" هرگز به عقب باز نخواهد گشت.
وی ادامه داد: متأسفانه تلاش برای قبح زدایی از عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر و تلاش اندکی از سران کشورها برای عادی سازی روابط، به صهیونیست ها این امکان را داد تا نسخه هایی بلند پروازانه و گستاخانه برای آینده فلسطین تجویز نموده و تصور کنند در صورت عملی شدن نقشه های شوم خود، برای همیشه بر فلسطین و منطقه ما مسلط خواهند شد.
قالیباف گفت: اما اکنون همگان می دانند که بزرگترین دشمن صلح و امنیت منطقه، پروژه خطرناک صهیونیسم است. پروژه ای که برای تجزیه و تضعیف و حتی فروپاشی کشورهای اسلامی بنا نهاده شده است. در طول چند دهه گذشته، رژیم صهیونیستی مسئول کشتار و آوارگی فلسطینیان و بی حرمتی به مقدسات اسلامی در فلسطین است و در تمامی این جنایات، ایالات متحده آمریکا با آن همراه و در شورای امنیت با وتوی خود آن را حمایت نموده و در ارسال انواع سلاح مخرب برای جنگ افروزی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه برخی آمریکا را در طول سالها مذاکره، داور گرفتند و یا از آن حمایت خواستند و دل در گرو میانجی‌گری و طرح‌های یکجانبه و جانبدارانه آن سپردند. کاخ سفید هیچ گاه میانجی صادقی نبوده و نخواهد بود. حمایت‌های دولت آمریکا در جنگ اخیر، برای کسانی که هنوز روزنه امیدی به ایفای نقش مثبت آمریکا در حل بحران فلسطین داشتند آشکارا روشن ساخت که آمریکا تنها در پی تأمین منافع حداکثری صهیونیست‌ها است و احترامی برای حداقل خواسته های مشروع فلسطینیان قائل نیست.
وی افزود: مقاومت اخیر و خروش مردم فلسطین از مسجدالاقصی و قدس تا کرانه باختری، از کرانه تا غزه و از غزه تا ساکنان سرزمین های ۱۹۴۸، به دولت آمریکا نیز ثابت کرد که کشورهای اسلامی و افکار عمومی جهان نسبت به سرنوشت فلسطین و قدس بی تفاوت نبوده و حمایت از جنایتکاران صهیونیست بدون هزینه نخواهد بود.
قالیباف بیان کرد: برغم همه تلخی‌های جانکاه ناشی از تجاوزات جاری رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، مهمترین دستاوردهای این مرحله از نبرد را می‌توان بازگشت ملت فلسطین به مسیر درست یعنی تمسّک به حق مقاومت و مبارزه قدرتمندانه در مقابل دشمن زورگو و متجاوز، هویت یابی فلسطینیان و حرکت منسجم تر و متحدترآنان در نوار غزه، کرانه و اراضی اشغالی ۴۸ و درخشش بیشتر خورشید امید برای تحقق آرمان آزادی فلسطین از نهر تا بحر در آینده¬ای نه چندان دور دانست. با مدد الهی دشمن صهیونیستی امروز از هر زمان دیگری منفعل تر، ناامیدتر و ناتوانتر است.
وی خطاب به حضار گفت: شما به احتمال زیاد فیلم ایستادگی و جدالِ یک بانوی مظلوم فلسطینی مقیم محله قدیمی شیخ جرّاح را با یک شهرک نشین اشغالگر صهیونیست دیده اید. بانوی فلسطینی از فرد صهیونیست می پرسد که چرا به حریم منزل وی تجاوز کرده و قصد غصب آن را دارد؟ فرد صهیونیست در پاسخ به راحتی و در کمال بی رحمی می گوید: اگر من این کار را نکنم، دیگری خواهد کرد!
قالیباف اظهار داشت: حال، مدعیان مُتوهم و ریاکار دموکراسی به ما پاسخ دهند که این بی عدالتی، بی رحمی، بربریت، بی قانونی و اقدامی که مخالف قطعی کلیه ارزش های انسانی، حقوقی و دموکراتیک می باشد، چگونه قابل توجیه است؟ پرسش ما این است که حامیان این رژیم جعلی براساس کدامین موازین انسانی و عقلی از رژیم منحوسی که بنیان آن بر ترور، خونریزی و تجاوز بنا شده و حیات آن در گرو استمرار جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت، تبعیض نژادی، نسل کشی و آپارتاید استوار است، این چنین وقیحانه حمایت می کنند؟
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا و حامیان رژیم جعلی اسرائیل تردید نکنند که هر فرد آزادی خواهی با مشاهده این میزان عناد و دشمنی با ملت فلسطین و حمایت علنی از ظالم، تحمل خویش را از کف داده و فریادِ عدالت خواهی سر خواهد داد. در جریان حملات نظامی اخیر، صهیونیست به غیرنظامیان و زنان و کودکان فلسطینی در غزه، توسل به زور و سرکوب در مسجدالاقصی و کرانه باختری، نمونه های متعددی از این قبیل اعتراضات مردمی و فریادهای انتقادآمیز جهانی علیه ریاکاری و نفاق نهادینه شده در دولت های حامی کیان صهیونیسم به ویژه در غرب را شاهد بودیم که نشانی آشکار از زنده بودن وجدان بشری در جهان کنونی می‌باشد.
قالیباف گفت: در مقاومت اخیر، دشمن صهیونیستی درک کرد که در برابر قیام فراگیر مردم مقاوم فلسطین، ناتوان است. کشتار زنان و کودکان بی دفاع و حمله به ساختمان محل تجمع رسانه های خبری و حمله نظامی به اهداف کور مسکونی، عدم تعادل حاکمان جنایتکار صهیونیستی را به تصویر کشید.
وی ادامه داد: قدرت نوجوانان، جوانان و زنان فلسطینی، حتی جوانانی که در محاصره دشمن صهیونیستی در مناطق ۱۹۴۸ و ساکن در اراضی اشغالی، می باشند از دیگر جلوه های اقتدار و وحدت فلسطینی ها در این معرکه بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تجربه مردم محله تاریخی شیخ جرّاح ثابت کرد که می توان با وحدت و مقاومت، مانع پیشروی اشغالگران شد. بی تردید، مقاومت روز به روز قدرتمندتر و اشغالگران ضعیف ترو در مسیر فروپاشی قرار دارند.
وی افزود: تحولات اخیر در فلسطین بیش از گذشته ضرورت اتحاد و همکاری کشورهای اسلامی برای مقابله با زورگویی و اشغالگری صهیونیست‌ها را یادآور شد و بار دیگر نشان داد که فلسطین پاره تن جهان اسلام است و غیرت اسلامی مان هرگز نخواهد گذاشت که این مردم مظلوم را تنها بگذاریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ورود مقاومت در غزه به حمایت از حریم مسجدالاقصی و ساکنان مسلمان قدس، نشان دهنده همبستگی و پیوستگی غزه با قدس است. به گونه ای که همه فلسطینیان داخل و خارج، غزه و کرانه ضمن کنار گذاشتن اختلافات و دودستگی ها و در مسیر وحدت، به حمایت از مردم فلسطین در قدس و مقابله با اشغالگران پرداختند.
وی گفت: اقدامات رژیم جعلی اسرائیل در فلسطین اشغالی از جمله کرانه و غزه، نقض فاحش، گسترده و سازمان یافته حقوق بشر، حقوق بشردوستانه و حقوق بین الملل است. جامعه بین المللی از جمله کشورهای اسلامی نباید در مقابل این جنایت سکوت کنند. پارلمان‌ها و دولت‌ها باید اقدامات این رژیم در فلسطین را به عنوان نسل کشی، آپارتاید و جنایت علیه بشریت شناسایی و تبعات آن را متوجه صهیونیست نمایند.
قالیباف اظهار داشت: اینک که فرزندان شجاع فلسطین با مقاومتی جانانه در مقابل هجمه بی امان صهیونیست ها توانسته اند با اثبات قدرت خود و استیصال آشکار دشمن تجاوزگر، رژیم جعلی اسرائیل را به تسلیم و پذیرش آتش بس ناچار سازند، ضروریست که دولت های اسلامی به طور عام و ما پارلمان های اسلامی به عنوان نماینده مردم به طور خاص، اقدام هایی را در حمایت از فلسطین به عمل آوریم.
وی تاکید کرد: از دولت ها و پارلمان های اسلامی انتظار می رود تا از ابزار نگرانی و محکومیت زبانی، گذر کرده و اقدامات تنبیهی و تأثیرگزاری را علیه صهیونیست ها اعمال کنند.
قالیباف گفت: اعلام انزجار و تقبیح عمل عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و ضرورت جبران مافات و اعلام وفاداری مجدد به آرمان فلسطین و قدس شریف مورد توجه ما است.
وی ادامه داد: بر ضرورت اجماع پارلمان های اسلامی برای انجام هر گونه اقدام ممکن با هدف یاری رسانی به مردم غزه و بازسازی مناطق آسیب دیده از تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی، تأکید داریم.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مکلف کردن دولت های خویش در بررسی چگونگی حمایت موثر و کارآمد به منظور جمع‌ آوری کمک‌های کشورهای اسلامی جهت بازسازی غزه و کمک به فلسطین و پایداری آنان در مسیر احقاق حقوق فلسطینیان و از جمله حمایت خاص از خانواده معظم شهدا و مجروحان فلسطینی در خور توجه ویژه می‌باشد.
وی بیان کرد: بررسی راه های تقنینی و حمایتی کمک به امر تسریع در روند اقدامات بشردوستانه به ویژه در زمینه درمان موثر و فوری مجروحان یک ضرورت است. 
قالیباف گفت: پیگیری مجازات جنایتکاران صهیونیستی وظیفه دولت‌ها و پارلمان های اسلامی است و جنایات صهیونیست ها نباید بی مجازات بماند. توصیه اکید پارلمان ها به دولت‌های خویش در پیگیری قانونی جنایتکاران در دادگاه های مستقل و بین المللی مورد تأکید ماست.
وی اظهار داشت: برقراری صلحی عادلانه و پایدار در منطقه جز از طریق احقاق حقوق مسلم و تاریخی فلسطین و پایان دادن به اشغال کامل سرزمین تاریخی فلسطینیان، پذیرش حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین، بازگشت کلیه آوارگان و تشکیل دولت یکپارچه فلسطینی به پایتختی قدس شریف در بستر برگزاری یک همه پرسی با مشارکت ساکنان اصیل فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی به سرانجام نخواهد رسید.
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مایلم اعلام کنم که حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف و همراهی با مردم مظلوم و مقاوم فلسطین برای تحقق این اهداف، جزیی جدایی ناپذیر از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می باشد. جمهوری اسلامی ایران مفتخر است که در طول حیات طیبه خود با تمام توان در همه زمینه‌های ممکن در کنار ملت فلسطین و مقاومت شرافتمندانه آن ایستاده و تا تحقق کامل آزادی فلسطین و قدس شریف در این مسیر خواهد ایستاد.
انتهای پیام/

پژوهشیار