وزیر بهداشت بر کنترل مرزهای دریایی و خدمه کشتی‌ها تاکید کرد

1400/03/03 - 14:35 - کد خبر: 44462
سعید نمکی

نصر: وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ویروس هندی و آفریقایی کرونا به راحتی می تواند وارد کشور شود گفت: مرزهای دریایی باید کنترل شده و نمونه گیری از خدمه کشتی ها با دقت انجام شود.

به گزارش نصر، سعید نمکی روز دوشنبه در آیین افتتاح پروژه های بخش سلامت خوزستان که در آبادان برگزار شد اظهار داشت: موضوع کنترل کشتی ها در استان خوزستان باید جدی گرفته شود تا از ورود ویروس هندی و آفریقایی کرونا جلوگیری شود.
وی همچنین با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم اظهار داشت:باید به گونه‌ای مراقبت کنیم که فضا برای حضور مردم در انتخابات مهیا شود لذا از فرمانداران و ائمه جمعه تقاضا می کنم در اجرای پروتکل های بهداشتی سختگیرانه تر عمل کنند تا موضوع کرونا در انتخابات اثرگذار نباشد.
دکتر نمکی بیان کرد: عزت جمهوری اسلامی ایران در حضور حداکثری مردم در انتخابات است لذا باید تمام تدابیر لازم در این خصوص انجام شود.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی همچنین در خصوص توسعه زیر ساخت های بهداشتی و درمانی در منطقه آزاد اروند گفت: در زمینه علوم پزشکی آمادگی ایجاد یک فضای علمی را در منطقه آزاد اروند داریم و کمک می کنیم گام‌های موثری در این راستا در این منطقه برداشته شود.
دکتر نمکی همچنین اظهار داشت: به محض بازگشت از سفر،  اعتبار لازم برای راه اندازی بخش دیالیز و سرطانی بیمارستان خرمشهر در نظر گرفته می شود. همچنین مشکلات و کمبودهای  بیمارستان طالقانی آبادان پیگیری می شود.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ارادتم به مقام معظم رهبری گرایش سیاسی ندارد و معتقدم همه باید اینگونه ارادتی به مقام ایشان داشته باشیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار