مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز:

تعداد درختان محدوده دفن پسماند تبریز به ۴۰ هزار اصله افزایش می‌یابد

1400/02/18 - 12:21 - کد خبر: 43456
عکس

نصر: مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز گفت: تعداد درختان و نهال‌های کاشته شده در محدوده سلول‌های بهداشتی دفن پسماند این شهر به ۴۰ هزار اصله افزایش می‌یابد.

به گزارش نصر، داریوش نوین، روز شنبه در بازدید از طرح توسعه فضای سبز مرکز دفن بهداشتی پسماند تبریز با تاکید بر ضرورت توسعه فضای سبز در محدوده این مرکز، افزود: ایجاد فضای سبز و درختکاری در این مرکز با چنین وسعتی، طراوتی این منطقه کوهستانی را افزایش می دهد.
وی با اشاره به عملکرد قابل توجه سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در توسعه فضای سبز این منطقه، اظهار داشت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، آماده است تا ضمن افزایش همکاری های متقابل جهت توسعه جنگل کاری در مرکز دفن پسماندهای شهرداری تبریز، با معرفی پیمانکار تخصصی کاشت و نگهداری، در حفظ و نگهداری درختان موجود، سازمان پسماند شهرداری را یاری کند.
علیرضا اصغری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز نیز گفت: این سازمان از سال ١٣٩١ تاکنون بیش از ٣٠ هزار اصله درخت و نهال در دره ها و تپه های اطراف این مرکز کاشته است.
در این بازدید، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تبریز در محوطه دفن بهداشتی پسماند چندین اصله نهال غرس کردند.
روزانه یک هزار و ۲۰۰ تن زباله در کلان شهر ۲ میلیون نفری تبریز، تولید و توسط سازمان پسماند شهرداری جمع آوری و دفن می شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار