سازمان بهداشت جهانی:

ووهان منشا کرونا نیست

1399/11/18 - 19:44 - کد خبر: 37363
سازمان بهداشت جهانی

نصر: یکی از اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی وجود هرگونه مدرکی مبنی بر معرفی شهر ووهان به عنوان منشا شیوع ویروس کرونا را رد کرد.

به گزارش نصر، ولادیمیر ددکوف، یکی از اعضای تیم کارشناسی سازمان بهداشت جهانی امروز (شنبه) اعلام کرد که این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا از بازار غذای دریایی ووهان شیوع پیدا کرده باشد اما این بدان معنی نیست که این شهر منشا ویروس بوده باشد.
وی در این باره گفت: هیچ مدرکی وجود ندارد که منشا ویروس از آنجا باشد اما از نظر تئوریک همه شرایط برای انتشار ویروس از آنجا وجود دارد.
این کارشناس سازمان بهداشت جهانی همچنین فرضیه نشت ویروس از لابراتوار ویروس شناسی ووهان را حین بازدید از این مرکز رد کرد.
اواخر دی ماه تیمی از سازمان بهداشت جهانی به منظور بازدید از مناطق مختلف شهر ووهان و بررسی علل شیوع ویروس کرونا وارد این شهر شد. پیش از ورود این تیم پکن به صورت ناگهانی از ورود کارشناسان به این کشور جلوگیری کرده بود که این مسئله باعث انتقادات از رفتار چین شده بود.
با اینحال تیم تحقیقاتی سازمان بهداشت جهانی در جریان ماموریت خود از بیمارستان شهر، بازار غذاهای دریایی و حتی لابراتوار ویروس شناسی این شهر نیز بازدید کردند.
تاکنون گزارش مبنی بر مقصر شناختن پکن در موضوع شیوع ویروس کرونا از سوی این تیم منتشر نشده و اظهار نظر جدید یکی از کارشناسان این تیم نیز انگشت اتهام از روی پکن را از سمت پکن دور خواهد کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار