مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی؛

تامین نیازهای اساسی مردم اولویت دستگاه های اجرایی است

1399/08/07 - 22:00 - کد خبر: 29754
علی بدر شکوهی

نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش قیمت فرآورده‌های دامی به ویژه گوشت مرغ و تخم‌مرغ در هفته‌های اخیر، تاکید کرد: تامین نیازهای غذایی مردم جزو اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی استان است و باید زمینه مساعد برای افزایش تولید و کاهش قیمت تمام شده دام و طیور فراهم شود.

به گزارش نصر، بدر شکوهی روز چهارشنبه در جلسه کمیته استانی پیشگیری از آنفلوانزای حاد پرندگان به منظور بررسی عوامل شیوع این بیماری و راهکارهای پیشگیری از آن در جهت تأمین سلامت غذایی مردم در محل معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی، با اشاره به ضرورت حساس سازی، همکاری و هم افزایی تمام دستگاه‌های دولتی برای صیانت از سرمایه‌های ملی، گفت: کانون‌های پرخطری که می‌تواند موجب شیوع احتمالی بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان در واحدهای پرورش طیور شود باید شناسایی شده و مداخله به موقع و موثر جهت صیانت از امنیت غذایی صورت گیرد.
وی بر آمادگی دستگاه‌های مسوول و اتخاذ تدابیر لازم با بهره گیری از تجربیات گذشته و بسیج همه امکانات برای پیشگیری از شیوع این بیماری تأکید کرد.

شکوهی اظهار کرد: با توجه به ضرورت و اهمیت موضوع، لازم است کمیته پیشگیری از آنفلوانزای حاد پرندگان در تمام شهرستان ها به ریاست فرمانداران تشکیل و با هماهنگی با ستاد استانی از هر گونه حادثه ای که می تواند به بروز خسارت جدی در فرایند تولید دام و طیور بینجامد جلوگیری شود.
وی همچنین آگاه سازی کلیه دامداران و مرغداران توسط اتحادیه ها و عموم مردم نسبت به عوامل شیوع بیماری حاد پرندگان را از مهم ترین اقدامات پیشگیرانه دانست و اعمال ضوابط قرنطینه و کنترل تردد خودروهای حمل طیور با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری را خواستار شد.
 
بهداد، مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی هم در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تولیدات طیور و تخم مرغ در استان ارایه کرد و بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از عواملی که می تواند بر روند تولید و تامین مواد غذایی شهروندان استان لطمه بزند تاکید کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار