نماینده مردم هشترود؛

وضعیت نامطلوب سدهای هشترود/ برنامه‌ای برای تامین آب شرب هشترود وجود ندارد

1399/08/06 - 10:14 - کد خبر: 29631
سید حمزه امینی

نصر: نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر آب شرب هشترود از طریق سد سهند تامین می‌شود که محتوای آرسنیک بوده و سلامتی مردم را مورد تهدید قرار می‌دهد.

به گزارش نصر، سیدحمزه امینی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: سد سهند هشترود حدود 16 سال است افتتاح شده و دارای پنج فاز عملیاتی است که کشاورزان منطقه در پیشبرد پروژه مشارکت مطلوبی داشته و تعاونی آب بران را تشکیل داده‎اند با این وجود، هنوز فقط فاز یک آن رو به اتمام است.
وی تصریح کرد: این سد با مشارکت کشاورزان و همت دولت در چهار سال گذشته حدود 2100 هکتار آبرسانی شد و ارزش منطقه نیز بالا رفت؛ ولی متاسفانه امسال در بودجه هیچ اعتباری برای این سد لحاظ نشده است.
امینی در عین حال خاطرنشان کرد: سال گذشته هم نزدیک بود ردیف اعتباری آن حذف شود که جلوی آن را گرفتیم.
نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: این سد در توسعه متوازن منطقه نقش زیادی می‎تواند داشته باشد؛ بنابراین انتظار داریم مورد توجه مسوولان استان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سد کلقان آب رودخانه هشترود را کاملا خشکانده است و کشاوزران در پایاب سد متضرر می‌شوند، افزود: فلسفه ساخت این سد تامین آب شرب شهرستان‎های هشترود، بستان آباد و چاراویماق است.
امینی متذکر شد: آب شرب هشترود در حال حاضر از طریق سد سهند تامین می‌شود که محتوی آرسنیک بوده و سلامتی مردم را مورد تهدید قرار می دهد.
نماینده هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: متاسفانه هیچ گونه برنامه‌ای برای تامین آب شرب شهرستان از طریق سد کلقان وجود ندارد و در بودجه نیز ردیفی برای این امر پیش بینی نشده است.
انتهای پیام/

پژوهشیار