خبر/

صدور احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان در هفته جاری

1399/07/20 - 00:08 - کد خبر: 28693
سالمندان

نصر: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که مقدمات همسان سازی حقوق بازنشستگان انجام شده و در هفته جاری همه این احکام صادر می‌شود.

به گزارش نصر، اکبر افتخاری در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری بیان کرد: یک مرحله از همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در فروردین ماه انجام شد. طرح کامل همسان سازی که برابر با ۹۰ درصد حقوق کارکنان شاغل است در مهر ماه انجام می‌شود که مقدمات آن صورت گرفته و در همین هفته همه احکام صادر خواهد شد و از طریق وب سایت صندوق بازنشستگی احکام قابل رویت خواهد بود.
وی افزود: افزایش حقوق بازنشستگان با استفاده از منابع اجرای همسان سازی در مهر ماه، پایان همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری خواهد بود. در حال حاضر ما به یک مدل برای همسان سازی حقوق بازنشستگان رسیدیم که این مدل پایدار است و هرچه در سال‌های آینده حقوق شاغلان افزایش پیدا کند به همان میزان حقوق بازنشستگان افزایش پیدا خواهد کرد و به سطح متناسبی می‌رسد.

تسهیلات رفاهی بازنشستگان کشوری
وی درباره تسهیلات رفاهی برای بازنشستگان کشوری اظهار کرد: مجموعه طرح‌هایی تحت عنوان «طرح یاری» از اسفند سال گذشته برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شده است. در «طرح یاری» ماهانه یک بسته را ارائه کردیم و هدف از ارائه این طرح‌ها افزایش قدرت خرید و توان معیشتی بازنشستگان با تمرکز بر تخفیف و تقسیط است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: یکی از این طرح‌ها، خرید قسطی اقلام اساسی است. در کارت حقوق بازنشستگان یک کیف پول اعتباری فعال کردیم و در سال ۳ بار مبلغ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای بازنشستگان شارژ می‌شود تا در دوره‌های ۴ تا ۵ ماهه از فروشگاه رفاه خرید کنند که دو دوره انجام شده و دوره سوم نیز آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: دومین طرح خرید از فروشگاه‌های کفش ملی با تخفیف ۱۲ درصد، طرح بعدی خرید از فروشگاه افق کوروش با استفاده از تخفیف ۳.۵ درصد، خرید محصولات پگاه از فروشگاه‌های افق کوروش با تخفیف ۲۱.۵ درصد از جمله طرح‌های دیگری است که برای بازنشستگان در نظر گرفته‌ایم.
افتخاری گفت: همچنین تخفیف ۵۰ درصدی برای استفاده از هتل‌های ایرانگردی جهانگردی یا استفاده قسطی با تخفیف ۳۵ درصد از دیگر برنامه‌هایی است که برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته‌ایم؛ طرح بعدی تخفیف برای خرید بیمه نامه بود که بازنشستگان با مراجعه به بیمه ملت با تخفیف و تقسیط یک ساله می‌توانند بیمه نامه مورد نیاز خود را دریافت کنند.

استفاده از تسهیلات خرید لوازم خانگی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار کرد: بسته هفتم که به تازگی آغاز شده، امکان خرید لوازم خانگی برای بازنشستگان کشوری است. این تسهیلات در دو اعتبار ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که از ۲۰ مهر ماه بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت sabasrm.ir و در صفحه جداگانه خرید لوازم خانگی اقلام مورد نیاز را انتخاب کرده و توزیع، ارسال و نصب لوازم خانگی برای بازنشستگان رایگان خواهد بود و به صورت ۵ ساله از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد. کارمزد آن ۱۰ درصد است و زمانی که اقلام مورد نظر تحویل داده شود، اقساط از حقوقشان کسر می‌شود.
انتهای پیام/

پژوهشیار