در جلسه کمیته محلی مدیریت تالاب بین الملی قوریگل عنوان شد؛

انتقاد از کوتاهی‌ها در انتقال حق آبه تالاب بین المللی قوریگل

1399/07/09 - 21:27 - کد خبر: 28087
تالاب بین المللی قوریگل

نصر: فرماندار بستان آباد از کوتاهی‌ها در امر انتقال حق آبه قوریگل گلایه کرد و خواستار تسریع در انتقال حق‌آبه این تالاب در موعد مقرر شد.

به گزارش نصر، یداله الهیاری امروز در جلسه کمیته محلی مدیریت تالاب بین المللی قوریگل در شهرستان بستان آباد با بیان اینکه حق آبه تالاب بین المللی قوریگل همه ساله از ۱۵ آبان ماه تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده است افزود: باید تلاش شود انتقال حق آبه به این تالاب هر چه سریع‌تر تسریع شود.
فرماندار بستان‌آباد با اشاره به لزوم ساماندهی کانال انتقال حق آبه تالاب قوریگل از روستاهای نوجه ده کوه و هراب گفت: متأسفانه در این مسیر شاهد هدر رفت آب هستیم.
الهیاری ضمن تاکید بر اجرایی نمودن مصوبات جلسات، از کوتاهی برخی از ادارات و نهادها در امر انتقال حق آبه قوریگل ابراز گلایه کرد و افزود: آب در بالا دستی موجود هست ولی برای انتقال آن دچار مشکل هستیم.
فرماندار بستان‌آباد با بیان اینکه در بالا دستی به کانال آب ۳۰۰ متر مکعب آب وارد می‌شود ولی در ورود آن به تالاب تنها ۱۰۰ متر مکعب را شاهد هستیم افزود: باید تلاش شود هر چه سریع‌تر نسبت به رفع مشکل در این زمینه اقدام کارشناسی صورت بگیرد.
الهیاری میزان آب موجود در تالاب بین المللی قوریگل را یک میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: اگر روند انتقال حق آبه به تعویق بیفتد در آینده شاهد کاهش آب تالاب قوریگل خواهیم بود.
انتهای پیام/

پژوهشیار