رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به صحن علنی مجلس می‌رود

1399/07/03 - 15:46 - کد خبر: 27659
محمدرضا پورابراهیمی

نصر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طی هفته آینده لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در این کمیسیون تصویب شده و به صحن علنی مجلس می‌رود.

به گزارش نصر، محمدرضا پورابراهیمی صبح پنجشنبه در آئین گرامیداشت روز صنعت، معدن بیان داشت: ما در جنگ تمام قد اقتصادی با دشمن هستیم و دشمن می‌خواهد شرایطی جهت فروپاشی اقتصاد ایران را فراهم آورد؛ این شرایط را در کمتر جایی شاهد هستیم و بی سابقه است.
وی با بیان اینکه باید تمهیدات لازم برای مقابله با جنگ اقتصادی را به کار بگیریم، افزود: باید شرایط بیرونی جنگ اقتصادی را مورد توجه قرار دهیم همچنین در داخل هم اقداماتی انجام شده که برخی از آن‌ها نیاز به ارتقا دارند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا امروز بیش از ۹۰ درصد از تحریم‌های اقتصادی ما بانک محور بوده است.
وی تصریح کرد: مسائل بانکی، بیمه‌ای، مالیاتی و عدم ثبات در قیمت‌ها از مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی است که باید به آن‌ها توجه کنیم.
وی گفت: شرکت‌هایی در کرمان داریم که ارزش آن ۲۰۰ میلیارد تومان است اما یک بدهی ۵ میلیاردی آن را زمین‌گیر کرده که البته می‌توانیم از طریق فرابورس تممی مشکلات را مرتفع کنیم.
پورابراهیمی یادآور شد: در کشور روزانه بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تولید نقدینگی است ضمن اینکه بازار سرمایه فراز و نشیب دارد لذا مردم نگران نباشند زیرا مشکلات ناشی از آن مرتفع خواهد شد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ بازده در بازار سرمایه نوسانات متعددی داشته خروجی آن به طور متوسط میانگین ۲.۵ برابر بوده است این در حالیست که شرکت‌هایی که پی دی اف پایینی دارند در کرمان زیاد هستند.
وی افزود: در همین شرایط سخت تا الان دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خارجی در کرمان آورده‌ایم و امسال نیز هزار میلیارد تومان توسط یک کشور خارجی عملیاتی می‌شود.
پورابراهیمی با بیان اینکه باید اراده کنیم امروز جنگ اراده‌ها در اقتصاد است، یادآور شد: فرمانده اقتصادی که به اندازه سر سوزنی در فکر مذاکرات است، بازنده است.
وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی طی هفته آینده لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده را تصویب خواهد کرد همچنین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را حل خواهد کرد که در نتیجه این اقدامات ۹۰ درصد از مسائل واحدهای تولیدی حل خواهد شد.
پورابراهیمی در خصوص قوانین بانکی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس در این دوره اصلاح قانون بانک مرکزی را در دستور کار قرار داده است ضمن اینکه در مباحث ساختاری دیگر هم قوانین خاصی در دستور کار داریم.
انتهای پیام/

پژوهشیار