همزمان با بازگشایی مدارس/

ناوگان اتوبوسرانی تبریز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت می‌کند

1399/06/19 - 13:40 - کد خبر: 26647
اتوبوس، اتوبوس BRT

نصر: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه گفت: ناوگان اتوبوسرانی همزمان با بازگشایی مدارس با تمام ظرفیت و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا فعالیت می‌کنند.

به گزارش نصر، ایمان غنی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی با توجه به شرایط ویژه کرونایی و آغاز زودهنگام بازگشایی مدارس،  با تشکیل کارگروه ستاد بازگشایی مدارس، با برنامهریزی‌های مورد نیاز و تعیین ماموریت‌های حوزه‌های مختلف با توان حداکثری نسبت به ارائه خدمات به دانش آموزان، دانشجویان و مسافران و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کرده است.
وی افزود: معاونت‌های  فنی، اجرایی، خصوصی سازی و اداری و مالی اتوبوسرانی بطور مستمر با تشکیل جلسات تخصصی نسبت به رصد وضعیت خدمات رسانی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا بمنظور صیانت از سلامتی شهروندان اقدام می‌کنند.
به نقل از روابط عمومی شرکت واحد تبریز وحومه، غنی‌زاده ادامه داد: رسیدگی به نظافت و ضدعفونی مستمر اتوبوس‌ها، سایه بان‌ها و رفع نواقص فنی و سایر اقدامات لازم برخی از مهم‌ترین اقدامات اتوبوسرانی در این راستا است.
وی با اشاره به افزایش تعداد اتوبوس‌های فعال در خطوط، به ویژه سامانه اتوبوس‌های تندرو، گفت: با افزایش تعداد اتوبوس و کاهش زمان انتظار، ضمن رعایت فاصله اجتماعی شاهد پویایی و ارتقاء خدمات در این مسیر هستیم.
مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه، طرح کنترل و نظارت بر عملکرد ناوگان با استقرار گشت‌های نظارت و بازرسی در راستای کاهش کاستی‌ها و افزایش خدمات، بویژه در پایانه‌های اتوبوسرانی را از اقدمات موثر این شرکت دانست و افزود: با توجه به اینکه پایانه‌های اتوبوسرانی در محدوده مرکزی شهر مستقر هستند، کاهش ترافیک محدوده مرکزی یکی از وظایف اصلی گشت‌های نظارتی و مسئولین مناطق بوده و برنامه ریزی جهت ارائه خدمات بهتر و بیشتربه  نحو مطلوب انجام شده است.
وی اظهار کرد: در کنار استقرار گشت‌های نظارتی، مرکز کنترل هوشمند شرکت واحد با  بهره مندی از بیش از 40 دوربین در سطح شهر و سیستم کنترل هوشمند (AVL) توان نظارتی را بیش از بیش  افزایش خواهد داد، ضمن اینکه همکاری صمیمانه با پلیس راهور در راستای کمک به وضیعت ترافیکی  و کاهش ترافیک پایانه ها و ایستگاه‌ها با توجه با بازگشایی مدارس در حال انجام است.
وی در پایان بر لزوم همکاری شهروندان در خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی در اتوبوس‌ها و ایستگاه‌ها و پرداخت کرایه سفر با کارت بلیت شخصی  بمنظور جلوگیری از گسترش بیماری تاکید کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار