سرپرست وزارت صمت اعلام کرد:

توانایی تأمین پنج هزار دستگاه اتوبوس شهری از سوی تولیدکنندگان داخلی در صورت عقد قرارداد

1399/06/13 - 13:08 - کد خبر: 26285
ناوگان عمومی، اتوبوس

نصر: سرپرست وزارت صمت، از توانایی تأمین حداقل ۵۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری، در قالب طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور از سوی تولیدکنندگان تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش نصر، نشست بررسی تامین اتوبوس‌های طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی و کشور، شهرداری و تولیدکنندگان اتوبوس برگزار شد.
در این جلسه جعفر سرقینی، با تأکید بر تلاش تمامی تولیدکنندگان به منظور اجرای مفاد طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور خبر داد و گفت: در این راستا سازمان شهرداریها باید مشخصات و تعداد اتوبوسهای مورد نیاز خود در سال جاری و آینده را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نماید تا براساس آمار ارائه شده و با مشارکت تمامی تولیدکنندگان، این طرح عملیاتی گردد.
سرپرست وزارت صمت بیان کرد: شرکتهای تولیدی، توانایی تأمین 5000 دستگاه اتوبوس در چندماهه باقیمانده از سالجاری را به تفکیک اعلام کرده اند؛ این درحالی است که سالانه باید یکهزار دستگاه اتوبوس وارد ناوگان حمل و نقل شود تا سن این ناوگان 10 ساله باقی بماند.
وی افزود: در صورت عقد قرارداد کارخانجات داخلی توان تولید حداقل 5000 دستگاه اتوبوس را در سال دارند.
سرقینی خواستار مشارکت تمامی شهرداری های کشور در اجرای این طرح شد و اعلام کرد: کمیت های برای پیگیری و اجرای مفاد این طرح باید در سازمان برنامه و بودجه تشکیل شود.
سرپرست وزارت صمت همچنین بر اعلام قیمت، زمان بندی و عقد قراردادهای لازم برای این کار به تفکیک برای شرکت‌های مختلف تأکید کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار