استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای سازمان نظام پزشکی استان؛

مردم، قدردان و مدیون مدافعان سلامت هستند

1399/06/13 - 09:27 - کد خبر: 26257
جلسه

نصر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم ایران اسلامی، قدردان و مدیون تلاش‌های شبانه روزی و مجاهدت‌های مدافعان سلامت در مبارزه با کرونا هستند.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در دیدار رییس و تعدادی از اعضای سازمان نظام پزشکی استان با وی، گفت: پزشکان و فعالان حوزه درمان، ایثارگران عرصه حوزه سلامت هستند که نقش بی‌بدیلی در سلامت جسمی و روحی جوامع و جلوگیری از بیماری و مرگ انسان‌ها دارند.
وی ادامه داد: اهمیت کار این قشر زحمتکش و پرتلاش در دوره شیوع کرونا، بیش از پیش بر همگان ثابت شد که ما نیز قدردان مجاهدت‌های خالصانه و موثر این عزیزان در بخش‌های مختلف حوزه بهداشت و درمان هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: بر اساس آموزه‌های دینی، نجات جان یک نفر به مثابه نجات زندگی تمامی بشریت است و بر این اساس همواره باید قدردان تلاش های ارزشمند کادر بهداشت و درمان بود.
وی با اشاره به بخشی از مشکلات موجود و مطالبات مورد انتظار جامعه پزشکی استان نیز اظهار کرد: تلاش می‌کنیم برای حل این مشکلات، چاره اندیشی کرده و آن دسته از موضوعاتی که خارج از چهارچوب وظایف استانی است در ارتباط و تعامل با سازمان نظام پزشکی، مطرح و مرتفع سازیم.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سعید پناهی، رییس سازمان نظام پزشکی تبریز و تعدادی دیگر از اعضای این سازمان به بیان برخی مشکلات و مطالبات خود از استاندار همچون ضرورت بازنگری در نرخ تعرفه های پزشکی، رعایت قانون و انصاف در اخذ مالیات و عوارض از پزشکان توسط نهادهایی همچون شهرداری، پرهیز از برخوردهای سلبی با پزشکان و پیگیری تخلفات احتمالی از مجرای قانونی پرداختند.
انتهای پیام/

پژوهشیار