محمدرضا پورمحمدی خبر داد:

آمادگی آذربایجان‌شرقی برای آغاز سال‌تحصیلی جدید از 15 شهریورماه

1399/06/11 - 17:13 - کد خبر: 26173
محمدرضا پورمحمدی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی از آمادگی استان برای آغاز سالتحصیلی جدید از 15 شهریورماه خبر داد و گفت: برای هر یک از وضعیت‌های سفید، زرد و قرمز، برنامه آموزشی جداگانه تدوین شده است.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی در حاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پروش که با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت ارتباط تصویری برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پروش از اهمیت به‌سزایی در جامعه برخوردار بوده و بدون توجه به این مهم، انتظار اصلاح و پیشرفت جامعه، انتظاری بیهوده است.
وی، فلسفه آموزش و پرورش کشور را نشات گرفته از آموزه‌های ارزشمند اسلامی دانست و افزود: تعلیم و تربیت از اصول جدانشدنی ایدئولوژی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی، ایجاد نارضایتی‌های عمومی در بدنه فرهنگیان را یکی از استراتژی‌های خطرناک دشمنان برشمرد و افزود: تهاجم به الگوهای اجتماعی و سست کردن بنیان خانواده از دیگر برنامه‌های شوم دشمنان است که تبعات ناگواری همچون شکاف و گسست نسلی را به دنبال دارد.
پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی استان برای آغاز سالتحصیلی جدید در سه وضعیت قرمز، زرد و سفید خبر داد و عنوان کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های به‌عمل آمده، پروتکل‌های بهداشتی در تمامی مدارس باید رعایت شده و زیرساخت‌های ارتباطی لازم در مناطق با وضعیت قرمز، بدون کوچکترین مشکلی در خدمت آموزش و پرورش دانش آموزان عزیز باشد.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی همچنین از تلاش‌های تمامی فرهنگیان و کارکنان اداره کل اموزش و پرورش استان در دوران کرونا قدردانی کرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار