معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی؛

حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری با کاهش موانع اداری ممکن است

1399/06/06 - 11:41 - کد خبر: 25907
علی جهانگیری

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری با کاهش موانع دست و پاگیر اداری ممکن خواهد بود.

به گزارش نصر، علی جهانگیری در نشست کارگروه رفع موانع تولید شهرستان مراغه، اظهار کرد: تسهیل در روند اجرا و رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی باید رویکرد اصلی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان باشد.
وی ادامه داد: برای این منظور، بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری نیز باید در جهت تسهیل در ارایه وام‌ها به واحدهای تولیدی و صنعتی اهتمام و عزم جدی داشته باشند.
وی اضافه کرد: حمایت از طرح های تولیدی، صنعتی و گردشگری در دستور کار دولت و دستگاه‌های اجرایی در آذربایجان شرقی و به ویژه مراغه است.
جهانگیری افزود: بخش خصوصی نیز در راستای نیل به اهداف تولید و اشتغال، فعالیت‌های مشروع تولیدی و اقتصادی داشته و از تجارت با تسهیلات ارایه شده پرهیز کنند.
فرماندار مراغه نیز در این جلسه گفت: ادارات و مدیران شهرستانی موظف به حمایت از تولید و سرمایه گذاری و اشتغال هستند و در این مسیر باید گام بردارند.
سیدعلی موسوی حسینی افزود: مرکز حمایت از سرمایه گذاری و توسعه مراغه نیز با هدف حمایت از سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان از سال ۹۷ فعال است.
وی ادامه داد: در این راستا ۵۷ جلسه اصلی و ۱۷ جلسه فرعی برای تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری واحدهای تولیدی در این مرکز انجام شده است.
وی اضافه کرد: حاصل این جلسات و نشست‌ها با خبرگان و نخبگان این شهرستان، بررسی ۱۰۰ طرح تولیدی بوده که از این تعداد، موانع ۶۰ طرح مرتفع و ۱۷ طرح تولیدی نیز در مرحله اجرا قرار دارد.
به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، موسوی حسینی گفت: همچنین با تلاش‌های انجام شده تاکنون نیز ۱۵ واحد راکد تولیدی نیز به چرخه تولید و اشتغال بازگشته و فعالیت خود را آغاز کرده و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را فراهم کرده است.
وی افزود: همچنین در حال حاضر طرح‌های بزرگ اشتغال آفرین و تولیدی از جمله طرح گاوداری یک هزار راسه، کشت و صنعت ظفر، کارخانه تبلت سازی و چندین طرح در زمینه‌های گردشگری، صنعتی و تولیدی در این شهرستان توسط بخش خصوصی در حال اجراست.
انتهای پیام/

پژوهشیار