رئیس کانون کارگران بازنشسته تبریز:

7 درصد بازنشستگان قدرت خرید خود را از دست داده اند

1399/04/24 - 08:04 - کد خبر: 23239
بازنشسته

نصر: رئیس کانون کارگران بازنشسته تبریز گفت: موضوع تادیه بخشی از بدهی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیاز به شفاف سازی دارد.

به گزارش نصر، کریم صادق زاده تبریزی  در گفت و گو با خبرنگاران با ارائه گزارشی از فعالیت های این کانون اظهار داشت: یکی از برنامه های مصوب هیآت مدیره این کانون برپایی نشست های ادواری  با مدیران ارشد استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای بهبود وضعیت فعلی و تحقق اهداف عالیه جامعه کارگری و بازنشستگی در قالب اتاق فکر و اندیشه می باشد که به طور منظم پیگیری و اجرایی می شود چرا که اگر مشکلات بیان نشود شاهد بروز تنش ها خواهیم بود.
وی کانون کارگران بازنشسته تبریز را بزرگترین تشکل بازنشستگی آذربایجان شرقی با 115 هزار نفر عضو با افراد تبعی  خواند و گفت: بر این اساس لازم است به مشکلات این کانون که از سوی منتحبان بازنشستگان ارایه می شود توجه جدی شود.
صادق زاده به پیشرفت های صورت گرفته در فعالیت های کانون کارگران بازنشسته تبریز اشاره کرد و گفت: به همت اعضای هیات مدیره و بازرسان در مجموع  دو ساختمان برای کانون خریداری شده و ضمن تغییر کاربری نسبت به تجهیز آن اقدام گردید همچنین در راستای ارایه خدمات بهینه به کارگران بازنشسته با مراکز اقتصادی وخدماتی  متعددی عقد قرارداد شده که بازنشستگان از خدمات آن بهره می برند.
صادق زاده به راه اندازی 5 کمیته تخصصی شامل بیمه و درمان، برنامه ریزی و آموزش، وام و تسهیلات، سیاحتی و زیارتی، فرهنگی و هنری و دو واحد تدارکات و ورزشی در کانون کارگران بازنشسته تبریز اشاره کرد و با بیان اینکه تمام فعالیت ها در این کانون با تصمیمات جمعی پیگیری می شود گفت: در تلاش هستیم با همکاری مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بخش پزشک داخلی و مشاوران آموزشی و پزشکی  و نیز ویزیت رایگان پزشک را در کانون کارگران بازنشسته نیز راه اندازی کنیم.
وی تخصیص زمین برای احداث بیمارستان 327 تأمین اجتماعی را در راستای حمایت از درمان مستقیم  یادآور شد و گفت: این مهم یکی از خواسته های جامعه کارگری و بازنشستگی بود که با همت و حمایت مسئولان ارشد استانی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، شورای شهر و شهردار تبریز  پس از سال ها محقق شد که ما انتظار داریم تأمین بودجه احداث این بیمارستان نیز به اولویت اساسی تمام مسئولان و نمایندگان مجلس تبدیل شود.
صادق زاده تبریزی ضمن تقدیر از اقدام اخیر دولت در تأدیه 32 هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت برای همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته گفت: پس از سال ها دولت اقدامی را در این راستا آغاز کرده ولی باید توجه داشت  57 درصد بازنشستگان قدرت خرید خود را از دست داده اند و این افزایش ها برای تامین نیاز آنها کافی نیست و دولت باید برای تامین معیشت جامعه بازنشستگی و کارگری اقدامات جدی تری را صورت دهد.
وی با بیان اینکه موضوع مهم در این زمینه شفاف سازی در خصوص چگونگی اجرای  این تادیه از بدهی دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان است اظهار داشت: جامعه کارگران بازنشسته مطالبات مشروع و قانونی زیادی دارند و صیانت از اموال تامین اجتماعی یکی از این موضوعات است که بازنشستگان به عنوان سهامداران اصلی صندوق تأمین اجتماعی باید در تصمیم گیری های آن نقش داشته باشند.
صادق زاده اصلاح ساخنار تأمین اجتماعی، ارایه تسهیلات ارزان قیمت به بازنشستگان، واگذاری سهام شرکت های شستا را از جمله این مطالبات خواند و گفت: دولت نباید پرداخت مابقی بدهی خود را به تأمین اجتماعی  فراموش کند چرا که در این صورت بهبود وضعیت رفاهی بازنشستگان از سوی تامین اجتماعی روز به روز کاهش خواهد یافت.
رئیس هیت مدیره اتحادیه امکان همچنین از فراهم شدن مقدمات تاسیس فروشگاه های زنجیره ای با همکاری این اتحادیه و سرمایه سازمان تأمین اجتماعی برای ارایه خدمات به بازنشستگان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم این فروشگاه ها در تمام شهرهای بزرگ استانها  برای تامین کالای بازنشستگان با نرخ مصوب ایجاد شود.
صادق زاده با اشاره به مشکلات کارگران بازنشسته فاقد مسکن خواستار توجه بیشتر  اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی آذربایجان شرقی برای در این زمینه و بهره مندی آنان از سیاست های تشویق دولت شد و گفت: احداث مجتمع فرهنگی هنری، خانه امید بازنشستگان در تبریز از دیگر مطالبات جامعه بازنشستگی تبریز می باشد 
رئیس کانون کارگران بازنشسته تبریز به پیگیری برای تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با تشکیل این فراکسیون در کنار فراکسیون کارگری مجلس اقدامات سازنده تری برای رفع مشکلات این دو قشر صورت گیرد.
انتهای پیام/

پژوهشیار