هفت هزار و 200 تن کلزا امسال در پارس آباد خرید تضمینی می‌شود

1399/02/21 - 11:40 - کد خبر: 19939
کلزا

نصر: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد پیش‌بینی کرد که امسال ۷۲۰۰ تن کلزا از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، حسن نظیفی روز شنبه در کارگروه امور اقتصادی شهرستان پارس‌آباد گفت: امسال در سطح سه هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی این شهرستان کلزا کاشته شده که این رقم در سال گذشته  پنج هزار و ۴۷۵ هکتار بوده است.
وی افزود: سطح زیر کشت کلزا در اراضی بخش خصوصی کاهش محسوسی نداشته و تنها در اراضی کشت و صنعت مغان دو هزار و ۵۰  هکتار  کلزا کاشته شده که این مقدار در سال گذشته چهار هزار و ۱۰ هکتار بود.
وی بیان‌کرد: این محصول در سال جاری در سه مرکز خرید انبار جهاد عشایری شهرستان، اصلاندوز و انبار تعاونی اولتان با قیمت تضمینی ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال خریداری خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد قیمت تضمینی خرید گندم را ۲۵ هزار  ریال اعلام کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته ۴۷ درصد افزایش قیمت داشته است.
وی با بیان اینکه سطح زیرکشت گندم در این شهرستان هشت هزار و ۲۱۰ هکتار بوده ، پیش‌بینی کرد از این اراضی ۳۹ هزار تن محصول گندم برداشت شود.
نظیفی قیمت تضمینی خرید جو در سال جاری را ۱۶ هزار و ۳۰۰ ریال ذکر کرد و افزود: در مقایسه با سال گذشته قیمت خرید این محصول ۴۰ درصد افزایش یافته است.
انتهای پیام/

پژوهشیار