در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز صورت گرفت؛

عمل موفقیت‌آمیز مغز دختر 9 ماهه در تبریز

1398/11/07 - 07:21 - کد خبر: 13118
جراحی

نصر: عمل جراحی مغز دختر 9 ماهه که با تشخیص کرانیوسینوستوس (بسته شدن زود رس درزهای جمجمه) در بیمارستان امام رضا(ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

به گزارش نصر، دکتر فیروز صالح پور فلوشیپ جراحی مغز و ستون فقرات اظهار داشت: والدین این نوزاد با علائم رشد نامتوازن مغز به مرکز مراجعه کرده و بعد از تشخیص نوع بیماری اقدام به عمل جراحی شد. 
وی گفت: به دنبال بسته شدن زودرس درزهای جمجمه شکل سر نامتوازن شده و رشد غیرطبیعی را به دنبال دارد و پس از معاینات اولیه بر روی بیمار با تشخیص کرانیوسینوستوس بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفت که وضعیت عمومی ریحانه 9 ماهه خوب بوده و در هوشیاری کامل به سر می‌برد. 
جراح مغزو ستون فقرات بیمارستان امام رضا (ع) افزود: در طول 8 ساعت مدت زمان این عمل ارتفاع جمجمه را کوتاه کرده و درزهای بسته مغز را گشوده و سخت شامه را نیز کوچک کرده و جمجه را به جلو کشیدیم و علاوه بر این موارد کاسه چشم‌ها را نیز به سمت جلو کشیده و در جای خود ثابت کردیم. 
وی ادامه داد: این نوع بیماری از دسته بیماری‌های نادر به حساب می‌آید که خوشبختانه درمان و عمل جراحی این نوع بیماری در تبریز میسر بوده و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات تشخیصی درمانی به موقع برای تزریق امید به جامعه نقشی داشته باشیم. 
صالح پور با اشاره به اینکه وضعیت عمومی ریحانه 9 ماهه امید بخش هست، اضافه کرد: در حال حاضر ریحانه کوچولو در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و امیدواریم پس از چند روز ترخیص شده و روند رشد طبیعی مغز و جمجمه را داشته باشد. 
انتهای پیام/

پژوهشیار