خبر/

نوبخت، جزییات افزایش «پلکانی معکوس» حقوق کارکنان را اعلام کرد

1398/10/21 - 17:21 - کد خبر: 11777
محمدباقر نوبخت

نصر: رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، گفت: علاوه بر افزایش ۱۵ درصدی با استفاده از روش پلکانی نزولی، حقوق کارکنان به کف حقوق در نظر گرفته شده، افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در زمینه افزایش پلکانی حقوق کارمندان، افزود: متوسط افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان دولت در منابع لایحه بودجه سال ۹۹ دیده شده، اما سناریویی برای عملکرد افزایش حقوق پلکانی کارمندان نیز در نظر گرفته‌ایم.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: برپایه راه‌کار افزایش پلکانی حقوق کارکنان دولت کف حقوق دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا سه میلیون تومان درنظرگرفته می‌شود که باید به صورت پلکانی نزولی، افرادی که کمتر از میزان مشخص شده حقوق دریافت می‌کنند به این حداقل برسند.
وی اضافه کرد: حقوق افرادی که بیش از سقف تعیین شده است ۱۲ درصد افزایش پیدا می کند و سه درصد دیگر به حقوق افرادی که زیر سقف مشخص شده، تخصیص داده می شود.
نوبخت با بیان اینکه سناریوهای متفاوتی را در نظر داریم که در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ در نظر گرفته شده، تصریح کرد: هر تصمیمی که در زمینه افزایش پلکانی حقوق کارکنان در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه و صحن علنی مجلس مورد تصویب قرار بگیرد، اجرا می‌کنیم.
انتهای پیام/

پژوهشیار