خبر/

مجروحان حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در راه بغداد

1398/10/18 - 11:08 - کد خبر: 11518
مجروحان

نصر: یک سخنگوی نظامی در عراق اعلام کرد که هواپیماهای امریکایی در حال انتقال مجروحان حمله موشکی بامداد چهارشنبه سپاه به پایگاه عین الاسد به بغداد هستند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، تلویزیون الاتجاه عراق صبح چهارشنبه با اعلام این خبر به صورت فوری و بدون اشاره به نام سخنگوی نظامی افزود که پس از حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی عین الاسد هواپیماهای امریکایی برای انتقال مجروحان به بغداد پایتخت عراق با فوریت وارد عمل شدند.
این سخنگوی نظامی بدون ارایه جزییات بیشتری ادامه داد، عملیات انتقال مجروحان از همان دقایق فرود آمدن موشک ها و انفجار پایگاه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
در واکنش به اقدام تروریستی روز جمعه ۱۳ دی دولت دونالد ترامپ که منجر به شهادت سردار سلیمانی شد، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی ده ها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.
سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸  نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

پژوهشیار