اداره کل پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی خبر داد:

آمادگی امور دام آذربایجان شرقی برای خرید مرغ مازاد

1403/02/18 - 13:27 - کد خبر: 112670
مرغ

نصر: اداره کل پشتیبانی امور دام آذربایجان شرقی برای خرید مرغ مازاد در استان، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش نصر، مدیرکل پشتیبانی امور دام استان از آمادگی اداره کل پشتیبانی امور دام استان آذربایجان شرقی برای خرید مرغ مازاد پروش دهندگان مرغ گوشتی آذربایجان شرقی خبر داد.
صالح مؤمنی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه اداره کل پشتیبانی امور دام استان در راستای حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار تولید و مصرف در طول سال، آماده خرید و ذخیره سازی گوشت مرغ مازاد مصرف استان است گفت: این اداره کل، آمادگی خود را در خصوص خرید مرغ مازاد لاشه در اوزان یک هزار و ۲۰۰ گرم تا دو هزار و ۲۰۰ گرم از زنجیره‌های تولید، اتحادیه‌ها و تعاونی مرغداری متقاضی، با نرخ جدید هر کیلوگرم ۵۸۰ هزار ریال به ازاء هر کیلو وزن زنده، بصورت نقدی و یا تهاتر مبلغ مرغ بصورت تحویل نهاده ذرت دامی و در قالب مرغ منجمد شیرینگ پک اعلام می‌دارد.
وی با بیان اینکه قیمت مصوب خرید هرکیلو گوشت مرغ زنده ۵۸ هزار تومان بصورت نقدی یا تهاتر با نهاده است، تصریح کرد: تولیدکنندگان می‌توانند پس از عقد قرارداد با تشکل‌های مربوطه، با رعایت کلیه مقررات و ضوابط بهداشتی مرغ مازاد خود را به صورت مرغ منجمد شیرینک پک به قیمت ۸۷۴ هزار ریال به سردخانه‌های اداره کل پشتیبانی اموردام استان تحویل دهند.
مؤمنی به پرورش دهندگان، تشکل‌های تولید و زنجیره‌های تولیدکننده گوشت طیور پیشنهاد داد با توجه به شرایط کنونی تولید و عرضه بالا در بازار و بالطبع کاهش قیمت مرغ، نسبت به عقد قراداد با اداره کل پشتیبانی اموردام استان آذربایجان شرقی اقدام نمایند.
وی تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و عقد قرارداد به تشکل‌های مربوطه و اداره کل پشتیبانی امور دام استان آذربایجان شرقی مراجعه نمایند.
انتهای پیام/

پژوهشیار