مربی تیم فوتبال تراکتور:

لایق کسب سه امتیاز بودیم/ به خاطر هواداران باید بیشتر بجنگیم 

1403/02/12 - 21:33 - کد خبر: 112407
حمید مطهری

نصر: مربی تیم فوتبال تراکتور گفت: خیلی خوب جنگیدیم و لایق کسب سه امتیاز بودیم.

به گزارش نصر، حمید مطهری در نشست خبری بعد از بازی با استقلال تهران، اظهار داشت: فوتبال پویا، فشرده و سنگینی شاهد بودیم. پنج روز قبل، بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای انجام داده‌ایم؛ با این حال به خوبی ریکاوری کردیم و امروز خوب بازی کرده و جنگیدیم. عملکردمان در نیمه دوم فوق العاده بود و موقعیت‌های خوب گلزنی داشتیم که می‌توانستیم به گل دست یابیم.
وی ادامه داد: تیم ما از نظر سازماندهی دفاعی متعهدانه کار کرد. استقلال در بخش ضربات ایستگاهی تیم با کیفیتی است که به خوبی کنترلشان کردیم. اگر کمی خودباوری داشتیم، می‌توانستیم پیروز شویم. 
مطهری خاطرنشان کرد: بازیکنان به خاطر اتفاقات قبلی، خود باوری‌شان را از دست داده بودند. عملکردمان خیلی خوب بود و به آنان خسته نباشید می‌گویم. امروز لایق سه امتیاز بودیم. استقلال هم تیم خوبی است و برایشان آرزوی موفقیت دارم.
وی در خصوص عملکرد تیم در نیمه اول، بیان کرد: ما با دو مهاجم وارد زمین شدیم و دوست داشتیم حمله کنیم. نیمه اول، کیفیت نیمه دوم را نداشتیم. نیمه اول سعی می‌کردیم استقلال را کنترل کنیم و انرژی‌مان را به نیمه دوم نگه داریم؛ چرا که برای نیمه دوم برنامه داشتیم که اجرایی نشد. البته با چند تعویض تیم دوباره جان گرفت. 
وی در خصوص صحبت‌های سرمربی حریف مبنی بر اینکه استقلال از تیم‌های تراکتور، پرسپولیس و سپاهان کم مهره‌تر است، بیان کرد: به نظرات ایشان احترام می‌گذارم.
وی در پاسخ به این سوال، چرا تراکتور در سال‌های اخیر مقابل تیم‌های مدعی نتایج مناسب کسب نکرده است، گفت: من یک هفته است که اینجا حضور یافته‌ام. این موضوع باید آسیب شناسی شود.
مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارسلان مطهری سورپرایز شما برای این بازی بود؟ مطرح کرد: بله. بازی دادن به ارسلان مطهری موضوع تاکتیکی بود؛ چرا که این بازیکن قدرت سرزنی خوبی در ضربات ایستگاهی دارد. نیمه دوم شکل بازی را عوض کردیم و شرایط بهتر شد. فوتبال همین است و باید در جریان بازی تاکتیک عوض کنیم. ارسلان مطهری با لیاقت خودش بازی کرد و استفاده از او ربطی به سابقه حضورش در استقلال ندارد.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه یک هفته است آمده‌ام. این مساوی راضی کننده است؛ اما هدف‌مان برد بود و اگر بازیکنان کمی خودباوری داشتند، می‌توانستیم پیروز شویم.
مطهری در پاسخ به این سوال، مسئولیت فنی شما تا چه زمانی ادامه دارد؟ بیان کرد: روز گذشته هم گفتم در این خصوص مدیران باشگاه اظهار نظر می‌کنند. من بدون حاشیه و صادقانه کارم را انجام می‌دهم و کاری به مسائل دیگر ندارم. دست هواداران را می‌بوسم و از آنان تشکر می‌کنم که امروز تیم را حمایت کردند.
وی ادامه داد: من تا زمانی که شأن و شخصیتم حفظ شود؛ کارم را جلو می‌برم. مهم این است که تیم رو به جلو باشد، من مهم نیستم؛ بلکه تراکتور مهم است بازیکنان در این یک هفته نشان دادند رو به جلو حرکت می‌کنند.این مهم است که تراکتور در مسیر درست باشد و هواداران خوشحال باشند. فرقی ندارد با حمید مطهری باشد یا بدون آن.
وی در پاسخ به این سوال، آیا قرارداد ۱۲ میلیارد تومانی با تراکتور منعقد کرده‌اید؟
تأکید کرد: این مسائل حاشیه‌ای برای ضربه زدن به تیم مطرح شده است.
مربی تراکتور در خصوص عملکرد تیم در خط حمله، توضیح داد: برای ترمیم خط دفاعی زمان کمتری در مقایسه با خط حمله نیاز است. ترمیم نقاط ضعف در فاز تهاجمی سخت و زمان‌بر است. ما برای گلزنی برنامه داریم و باید عملکردمان بهتر شود.
وی در رابطه با حمایت هواداران در این دیدار، گفت: از هواداران خواهش می‌کنم همواره کنارمان باشند و حمایت‌مان کنند. ما برای خوشحالی آنان باید بیشتر بجنگیم. امروز بازیکنان ما به خوبی جنگیدند و فوتبال قدرتی ارایه کردیم. از هواداران تشکر کرده و دست بوسشان هستم. هواداران تیم را حمایت کنند؛ چرا که در نهایت آنان سودش را می‌برند.
مطهری در خصوص مصدومیت شجاع خلیل‌زاده، اظهار داشت: به تیم داوری خسته نباشید می‌گویم. راجع به داوران صحبت نمی‌کنم. به گفته چندین کارشناس، خطا روی خلیل‌زاده در دقیقه ۲۲ کارت قرمز داشت. با اخراج بازیکن حریف، سرنوشت بازی عوض می‌شد. اما ما به تصمیم داور احترام گذاشتیم. لب و دندان خلیل‌زاده به شدت آسیب دیده است.
وی در خصوص بازی با مس رفسنجان در جام حذفی، گفت: من این قرعه را به فال نیک می‌گیرم. مس می‌خواهد فوتبال خوبی بازی کند و بازی مقابل چنین تیمی برای‌مان آسان‌تر است. مس تیم خوب و باکیفیتی است. ما در جام حذفی مدعی هستیم و امیدوارم پایان خوبی در این رقابت‌ها داشته باشیم.
وی در پایان گفت: من و همکارانم در بنیان دیزل مستقر شده‌ایم و شبانه‌روزی تلاش می‌کنیم تا نواقصات فنی تیم رفع شود. 
انتهای پیام/

پژوهشیار