خبر/

بیانیه دانشگاه تبریز در محکومیت بازداشت دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا

1403/02/09 - 12:03 - کد خبر: 112185
شورش

نصر: دانشگاه تبریز با انتشار بیانیه‌ای ضمن حمایت از خیزش اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا، اقدام پلیس آمریکا در ضرب و شتم اساتید و دانشجویان را محکوم کرد. 

به گزارش نصر، در  این بیانیه آمده است: دانشگاه‌های آمریکا و برخی دانشگاه‌های اروپا همچنان در حال پیوستن به خیزش عظیم دانشجویان بیدار این کشورها علیه جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی در غزه هستند. 
دامنه اعتراضات به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه در دانشگاه‌های آمریکا و اروپا با برخورد، سرکوب و دستگیری گسترده اساتید و دانشجویان توسط مدعیان دروغین دموکراسی و آزادی بیان که نام دموکراسی را یدک می‌کشند، مواجه شده است. 
نفوذ این جنبش دانشگاهی در آمریکا و اروپا در دفاع از کودکان و مردم مظلوم غزه به سرعت در حال گسترش است، اساتید و دانشجویان در این جنبش جهانی دانشگاهی و بشردوستانه در دفاع از کودکان، زنان و مردم مظلوم غزه به میدان آمدند تا عاملان جنایت در غزه را وادار به پایان نسل کشی و جنگ در غزه نمایند و همچنین این جنبش دانشگاهی خواستار محاکمه و مجازات سران رژیم صهیونیستی هستند. 
 دانشگاه تبریز نیز همگام با سایر دانشگاه‌های کشورمان ضمن اعلام حمایت و همراهی خود از حرکت جنبش دانشگاهی، انسان دوستانه و بشردوستانه اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و سایر کشورهای اروپا، هرگونه سرکوب خشونت آمیز پلیس آمریکا و دیگر کشورها را محکوم کرده و خواستار حمایت جهانی دانشگاهیان از این جنبش دانشگاهی است.
انتهای پیام/

پژوهشیار