سرپرست بنیاد شهید آذربایجان شرقی:

غفلت از سرکشی به خانواده های شهدا پذیرفتنی نیست

1403/02/06 - 13:09 - کد خبر: 112042
علی اکبر سلمانی

نصر:سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با بیان اینکه سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا جزو وظایف ذاتی مدیران و مسئولان شاغل به خدمت در این نهاد محسوب می شود، تاکید کرد: غفلت از انجام این وظیفۀ ذاتی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

به گزارش نصر، علی اکبر سلمانی در سومین جلسۀ منطقه ای «تحول بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در حوزه معاونت تعاون و امور اجتماعی» در سراب گفت: همواره و تحت هر شرایطی، دیدار با خانواده های بزرگوار شهدا باید در اولویت برنامه‌های خادمان این خانواده ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد و هیچ یک از مدیران شهرستانی نباید اجازه دهند در لابلای مشغله های روزمرۀ اداری، به خصوص پدران و مادران شهدا مورد کم مهری قرار بگیرند.
 وی، روسای ادارات شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سطح آذربایجان شرقی را مکلف به اختصاص حداقل یک روز از هفته برای دیدار با خانواده های بزرگوار شهدا دانست و افزود: در انجام این وظیفۀ مهم نیز باید اثربخش بودن و کیفیت دیدارها مد نظر باشد.
 سلمانی توضیح داد: باید در هر یک از دیدارها مسائل و مشکلات خانواده های بزرگوارِ دیدارشونده، شناسایی و احصاء شود و تا حصول نتایج مطلوب و رفع مشکلات، درخواست ها و مسائل مطرح شده مورد پیگیری قرار گیرد.
 وی با تاکید بر اینکه باید قدر مادران و پدران شهدا را بدانیم، ادامه داد: متأسفانه روزی نیست که برخی از پدران و مادران بزرگوار شهدا را از دست می‌دهیم و لذا باید همان‌هایی را که در قید حیات هستند، پاس داشته و تکریم کنیم.
 سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در طول سال گذشته تک تک شهرستان های آذربایجان شرقی مورد بازدید قرار گرفت و جلساتی در جریان این سفرهای هفتگی به انجام رسید. به پیشنهاد شورای معاونین اداره کل، از سال جدید این سفرها و این جلسات، با تمرکز روی حوزۀ معاونت تعاون و امور اجتماعی، منطقه ای شده تا ضمن برگزاری یک نشست مشترک بین چند شهرستان، با تعامل و هم افزایی، امورات را به بهترین نحو ممکن به پیش ببریم که نشست سراب، سومین نشست منطقه ای بعد از میزبانی های تبریز و بناب است.
 سلمانی افزود: هدف از طراحی و اجرای نشست های منطقه ای، بررسی موانع، مشکلات و چالش ها برای پیدا کردن راه های بهبود و تحول خدمت رسانی در سال 1403 است.
وی خواستار اهتمام پرسنل شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به مطالعۀ دقیق دستورالعمل ها و بخشنامه های ابلاغی شد و گفت: تسلط به دستورالعمل ها و بخشنامه ها علاوه بر مطلوب شدن و سرعت گرفتن آهنگ خدمات رسانی به جامعۀ معزّز ایثارگری، رضایتمندی بیش از گذشتۀ خانواده های بزرگوار شهدا و ایثارگران را به دنبال دارد.
در سومین جلسۀ منطقه ای «تحول بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در حوزۀ معاونت تعاون» که در سراب به انجام رسید، سرپرست بنیاد شهید استان، معاون تعاون این اداره کل و روسای ادارات این معاونت به هم اندیشی با روسا و کارشناسانِ متناظر در ادارات بنیاد شهید شهرستان های بستان آباد، هریس و سراب پرداخته و راه های بهبود و تحول خدمت رسانی در سال 1403 را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 پیش تر، نخستین جلسه از این سلسله جلسات به میزبانی ستاد استانی ادره کل بنیاد شهید آذربایجان شرقی و با حضور مسئولان بنیاد شهید تبریز و دومین جلسه به میزبانی بناب و با حضور مسئولان ادارات بنیاد شهید شهرستان های مراغه، ملکان و بناب برگزار شده بود و قرار است این جلسات منطقه ای به صورت هفتگی در شهرستان های دیگر استان تداوم داشته باشد.
 انتهای پیام/

پژوهشیار