از سال 90 تاکنون صورت گرفته؛

لایروبی 1200 کیلومتر از رودخانه‌های اولویت‌دار آذربایجان شرقی 

1403/02/03 - 17:17 - کد خبر: 111872
لایروبی رودخانه

نصر: معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای ‌آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور پیشگیری و جلوگیری از خسارت‌های ناشی از سیل و عبور ایمن سیلاب، از سال 90 تاکنون، 1200 کیلومتر رودخانه‌ها و مسیل‌های استان با تعیین اولویت نسبت به تصرفات غیرمجاز، بازگشایی و عرض بستر لایروبی شده است.

به گزارش نصر، "حامد رئیسی" با اشاره به فعالیت‌های اصلی مهندسی رودخانه‌ها و سواحل اظهار کرد: بیش از 17 کیلومتر عملیات ساماندهی شامل بازگشایی، رفع تصرفات، آزادسازی و لایروبی رودخانه‌های شهرستان‌های استان به ترتیب اولویت مدیریت بحران مستقر در فرمانداری شهرستان‌ها طی سال 1402 صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده از محل اعتبارات طرح‌های عمرانی یا بسیج ماشین آلات سایر دستگاه‌های اجرایی تامین شده، افزود: بیش از 410 هزار مترمربع در راستای حفاظت و صیانت از اراضی ملی و رفع خطرات جانی و مالی سیلاب رفع تصرف شده است. 
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌آذربایجان‌شرقی ادامه داد: از 17 کیلومتر ساماندهی شده، 12 کیلومتر از محل اعتبارات طرح‌های عمرانی و 5 کیلومتر نیز از محل بسیج ماشین آلات بوده است.
رئیسی با اشاره به آمار ساماندهی رودخانه‌ها از سال 90 تاکنون خاطرنشان کرد: حدود1200 کیلومتر از رودخانه‌ها و سواحل شهرستان‌ها شامل رفع تصرفات غیرمجاز از بستر قانونی، بازگشایی و لایروبی ساماندهی شده که ۱۱۰ میلیون مترمربع از اراضی ملی حاصل شده است.
  علی اخوندزاده، مدیر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ ای آذربایجان‌شرقی نیز در این زمینه افزود: در این بخش برنامه‌ریزی و آینده‌نگری مثبتی صورت گرفته که طبق آن در سال‌جاری نیز  11 کیلومتر از رودخانه‌های استان در نقاط مشخص شده ساماندهی خواهد شد.
انتهای پیام/

پژوهشیار